اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

برف و باران در راه آسمان چهارمحال و بختیاری

برف و باران در راه آسمان چهارمحال و بختیاری

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از ورود سامانه بارشی به آسمان استان از امروز خبر داد.

مهران چراغپور با اشاره به ورود سیستم بارشی پررطوبت از بعدازظهر امروز به استان، اظهار کرد: این سیستم از سمت غرب و شمال‌غرب و از شهرستان کوهرنگ وارد استان می‌شود.
وی با بیان اینکه این سامانه تا یکشنبه در سطح چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد، افزود: عمده فعالیت این سامانه برای روزهای شنبه و یک‌شنبه خواهد بود، این بارش‌ها شامل باران شدید همراه با رعد و برق، بارش برف در برخی مناطق به‌ویژه شمال استان همراه با کولاک، کاهش دید و مه در ارتفاعات خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از اعلام هشدار قرمز در استان خبر داد و اضافه کرد: این هشدار به مراکز مدیریت بحران، فرمانداری‌ها و هلال احمر اعلام شده است.
چراغپور گفت: طی ورود این سامانه بارشی احتمال طغیان رودخانه‌ها، بالا آمدن سطح آب، سیلابی‌شدن مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر شهری، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در گردنه‌های پرتردد و کوهستانی، ریزش کوه و رانش زمین، اصابت صاعقه و آسیب به شیلات‌داران دور از انتظار نیست.
وی تاکید کرد: توصیه می‌شود پاکسازی آبراه‌ها جدی گرفته شده، تنظیم آب ورودی استخرهای پرورش ماهی در دستور کار قرار بگیرد، از سفرهای غیر ضروری اجتناب شده و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانه مورد توجه رانندگان باشد و توصیه می‌شود که افراد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها تردد نداشته باشند.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: صبح امروز سردترین نقطه استان بن با حداقل منفی چهار درجه و در گرم‌ترین ساعت روز لردگان با بیشینه دمای مثبت هجده درجه ثبت شده است. /ایسنا

کپی