اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

مرگ روزنامه‌نگار جوان قزوینی موجب تالم و تاثر اصحاب رسانه استان شد

مرگ روزنامه‌نگار جوان قزوینی موجب تالم و تاثر اصحاب رسانه استان شد

مرگ مرتضی حداد روزنامه‌نگار، طراح، گرافیست و فعال رسانه‌ای قزوین بر اثر ابتلا به ویروس کرونا موجی از تالم و تاثر را میان اصحاب رسانه استان به وجود آورد.

این روزنامه‌نگار جوان چند روز گذشته بر اثر وخیم شدن وضعیت جسمانی ناشی از ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بوعلی شهر قزوین بستری شد که در نهایت شامگاه گذشته بر اثر وخیم شدن وضعیت بیماری، جان به جان آفرین تسلیم کرد.  

به دنبال انتشار خبر درگذشت این فعال مطبوعاتی با سابقه، پیشکسوتان و اصحاب رسانه استان با صدور پیام تسلیت با خانواده متوفی ابراز همدردی کردند و ضمن انتقاد از کاستی‌ها و نواقص موجود در مراکز درمانی استان از زحمات کادر درمان در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا قدردانی نمودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز با صدور پیامی، درگذشت این گرافیست جوان قزوینی را به جامعه هنرمندان و رسانه‌ای استان تسلیت گفت و بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا و فرهنگ سازی این مهم در جامعه تاکید کرد.

مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین نیز با صدور پیام تسلیتی در این خصوص، گفت: کادر درمان استان از همه امکانات و تجهیزات پزشکی اعم از تخت آی سی یو و دستگاه کمک تنفسی برای نجات جان این عزیز همانند سایر بیماران بستری در مراکز درمانی استفاده کردند و کوچکترین کوتاهی در درمان این گرافیست و فعال مطبوعاتی استان نداشته‌اند.

حسن ارداقیان گفت: کادر درمان استان با تمام سختی‌ها و خستگی‌ها و پذیرش همه محدودیت‌ها و محرومیت‌ها برای نجات تک تک بیماران تلاش می‌کنند که بارها گوشه‌هایی از این تلاش‌ها را خود اصحاب رسانه استان به تصویر کشیده‌ و با قلم خود در جریده‌ها ثبت کرده‌اند.

این مسوول گفت: در این شرایط همه باید یاریگر کادر درمان و سلامت باشیم و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا برای قطع زنجیره انتقال این بیماری و کاهش تعداد بیماران و میزان مرگ و میر آن قدم و قلم بزنیم.

مرتضی حداد روزنامه نگار، طراح و گرافیست متولد سال ۵۷ در قزوین در رشته هنرهای تجسمی گرافیک فارغ التحصیل شده بود.

این روزنامه نگار و هنرمند قزوینی فعالیت خود را از دهه ۸۰ با نشریه وزین نامه قزوین آغاز کرد و در کانون روزنامه‌نگاران دهخدای قزوین، خانه مطبوعات، سرای روزنامه‌نگاران و انجمن هنرهای تجسمی استان قزوین عضو بود.

طراحی کتاب عملکرد سه ساله سومین دوره شورای اسلامی شهر قزوین، برگزیده انتشارات روابط عمومی کشور و کسب لوح تقدیر و تندیس برتر در جایگاه روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان، طراحی و صفحه آرایی نفرات برگزیده شش دوره جشنواره مطبوعات و جشنواره فصلی استان قزوین از ۹۲ تا ۹۵، برگزیده مسابقات عکاسی خبری و شرکت در نمایشگاه گروهی عکس خبری قزوین در سال ۱۳۸۵ از جمله سوابق کاری این مرحوم بود./ ایرنا

کپی