اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
استاندار اصفهان:

مدیریت سنتی برای غلبه بر ویروس کرونا پاسخگو نیست

مدیریت سنتی برای غلبه بر ویروس کرونا پاسخگو نیست

استاندار اصفهان گفت: مدیریت سنتی در دوران همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ و برای غلبه بر ویروس کرونا پاسخگو نیست و باید روش‌های جدید مدیریتی به ویژه بر مبنای دولت الکترونیک، زیرساخت‌های ارتباطاتی و فناوری‌های اطلاعاتی بیش از گذشته مورد استفاده قرار گیرد.

عباس رضایی روز چهارشنبه در جلسه دولت الکترونیک استان اصفهان در سالن اجتماعات استانداری افزود: کاهش شیوع ویروس کرونا و غلبه بر این بیماری تنها با کاهش تردد و مراجعات به مکان‌های مختلف از جمله اداره‌ها و سازمان‌ها صورت می‌پذیرد و در این ارتباط باید حداقل ارتباطات چهره به چهره و مراجعات را با افزایش طرح های مبتنی بر خدمات غیر حضوری رقم زد.

وی با بیان این که باید قرنطینه عادی و  هوشمند را برای کاهش شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ مدنظر قرار گیرد خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باید سعی شود دامنه خدمات الکترونیکی در دستگاه‌های مختلف افزایش پیدا کند تا شهروندان مجبور به ترک خانه برای انجام امور اداری نشوند.

رضایی ادامه داد: این روزها توسعه‌یافتگی به معنای بلندی ساختمان‌ها و سازمان‌ها نیست بلکه استفاده از فناوری‌های نو و نرم‌افزارهای به روز به معنای توسعه یافتگی و پیشرفت محسوب می‌شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: برای اصفهان که خود دارای شهرک علمی تحقیقاتی و دانشگاه‌های معتبر است پسندیده نیست که امور خدماتی و اداری آن تا حد زیادی مبتنی بر مراجعات حضوری باشد و درصد کمی از آن به وسیله زیرساخت‌های ارتباطاتی انجام شود.

وی اضافه کرد: برای مثال شیوع ویروس کرونا در بانک‌ها و ابتلای نفرات متعدد در آنها نشان می‌دهد که اگر میزان خدمات حضوری کاهش پیدا کند می‌توانیم کم شدن شمار مبتلایان را شاهد باشیم اما در غیر این صورت همچنان به شمار مبتلایان بیماری افزوده خواهد شد.
استاندار اصفهان اظهارداشت: از سوی دیگر پسندیده نیست که شماری از ساختمان‌ها و اماکن در استان اصفهان دارای کد پستی نصب شده نباشند و ارائه بسیاری از خدمات با کُندی صورت پذیرد.

جلسه دولت الکترونیک در استان اصفهان با هدف بررسی فعالیت‌های انجام شده در این خطه با حضور شماری از مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد./ ایرنا

 

کپی