اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

چگونه ارزان به مشهد سفر کنیم؟

چگونه ارزان به مشهد سفر کنیم؟

بعید است کسی را پیدا کنید که تا به حال به مشهد سفر نکرده باشد و یا اینکه سفر به مشهد در برنامه پیش رویش نباشد.

بعید است کسی را پیدا کنید که تا به حال به مشهد سفر نکرده باشد و یا اینکه سفر به مشهد در برنامه پیش رویش نباشد. همین محبوبیت شهر مشهد موجب شده است تا هر ساله میلیون ها نفر از ایرانیان با بلیط چارتر مشهد یا با قطار و اتوبوس و خودرو شخصی، به این شهر زیبا و خاطره‌انگیز سفر کنند. سفرهایی که به مشهد انجام می‌شود در گام نخست زیارتی هستند و سپس سیاحتی و طبیعتگردی. اما مساله هزینه های سفر مخصوصا در شرایط اقتصادی کنونی و تورم فزاینده، موضوع مهمی برای خانوارها است و همه تلاش می‌کنند تا سفر ارزان و کم هزینه ای داشته باشند. در این نوشته تلاش می‌کنیم چند راهکار پیشنهاد بدهیم تا با صرفه جویی در بخش‌های مختلف سفر، سفری ارزان به مشهد داشته باشید.

 

اقامت ارزان در هتل های پرشمار مشهد

شمار زیادی هتل در سطوح قیمتی و رفاهی متفاوت و مهمانسرا و واحدهای اقامتی گوناگون در شهر مشهد راه اندازی شده‌اند و در دسترس هستند. از همین رو از بابت اقامت احتمالا با مشکل کمبود گزینه برای انتخاب رو به رو نمی‌شوید. همین زیاد بودن گزینه ها کمک می‌کند تا بتوانید از سطوح قیمتی متفاوت هتل ها، ارزانترین و بهترین گزینه را انتخاب کنید. البته نیاز است تا خوب درباره آنها بررسی کنید و زودتر نسبت به رزرو هتل مورد نظرتان اقدام کنید. ممکن است به این موضوع فکر کنید که چه میزان تفاوت در سطح خدمات رفاهی و اقامتی هتل های مشهد با ستاره های مختلف وجود دارد. به نظر می‌رسد بر اساس تجارب گردشگران حرفه ای و مسافران همیشگی مشهد، اگر بخواهید ضمن استفاده از خدماتی قابل قبول، در هزینه‌هایتان هم صرفه جویی کنید، شاید هتل های سه ستاره، تفاوت خیلی چشمگیری با هتل های گرانتر و لوکس تر ندارند. چون معمولا مدت زمان حضور شما در هتل کم است و بیشتر در حال گشت و گذار هستید. اگر اهل طبیعتگردی هستید، می‌توانید از اقامتگاه‌های بومگردی پیرامون مشهد استفاده کنید.

 

برای خرید ارزان سوغات چه باید بکنیم؟

---

آوردن سوغات و رهاورد، بخشی از فرهنگ مسافرت در بین ایرانیان است. یکی از بهترین نقاط برای تهیه سوغات است. مشهورترین سوغات مشهد، زعفران، زرشک، زیورآلات فیروزه، شیرینی‌جات محلی، ادویه و گیاهان دارویی مانند هل است. در سرتاسر مشهد شما با فروشگاه ها، بازارها و مراکز خرید متنوعی رو به رو می‌شوید که این اقلام را به فروش می‌رسانند. اما به دلیل آنکه سوغات مشهد به مانند دیگر محصولات محلی کشاورزی و صنایع دستی، کالاهای صنعتی با قیمت مشخص و ثابت نیستند و کیفیت بسیار متنوعی دارند، انتخاب کالایی با کیفیت و قیمت مناسب، کاری دشوار است. برای حل این مشکل و پیدا کردن محصول به صرفه و مناسب، باید چند اقدام بکنید. نخست اینکه معمولا سعی بکنید به بازارها و مراکز خرید بروید. زیرا هنگامی که چند فروشنده در نزدیکی هم در حال فعالیت باشند، نوعی رقابت پیش می‌آید و شما می‌توانید دست کم چند فروشنده و کالاهایشان را با هم مقایسه کنید.

پیش از سفرتان، درباره کیفیت آن محصول و چگونگی تشخیص آن مطالعه کنید. مثلا بدانید که زرشک باید در نور طبیعی خورشید قرمز تیره باید باشد و مراقب باشید، برخی فروشندگان با لامپ قرمز، شما را فریب ندهند. یا فیروزه مرغوب باید آبی باشد و هر چه آبی بودن فیروزه کمتر شود و به سمت رنگ سبز باشد، کیفیت آن کمتر است.

 

ارزانترین بلیط هواپیما مشهد را با سفرمارکت تهیه کنید.

---

بهترین روش رزرو بلیط هواپیما مشهد استفاده از موتور جستجو تخصصی خرید آنلاین بلیط هواپیما یا همان سفرمارکت است. اما سفرمارکت دقیقا چه می‌کند که موجب می‌شود شما بتوانید به کمک آن ارزانترین پرواز تهران مشهد را پیدا کنید؟ در حالت عادی احتمالا هر مسافری برای خرید بلیط هواپیما به جستجو در گوگل می‌پردازد و با صدها سایت مختلف فروش اینترنتی بلیط هواپیما رو به رو می‌شود. در هر کدام از این سایت ها، آژانس های مسافرتی و گردشگری و دیگر تامین کنندگان بازار سفر، قیمت های ویژه خود را برای هر کدام از پروازها ارائه می‌دهند. در نتیجه شما در هر سایت، با یک قیمت متفاوت از دیگری رو به رو می‌شوید. حال کدام سایت قیمت کمتری دارد؟ طبیعتا هیچ کس این اندازه فرصت ندارد که چندین ساعت در اینترنت بگردد و از این سایت به سایت دیگر برود. پس چگونه باید بدون اینکه بلیط گرانی بخریم، بتوانیم سفر هوایی ارزان و به صرفه‌ای را برنامه ریزی کنیم؟

سفرمارکت که یک بازار مجازی بلیط و تور مسافرتی است، همه تامین‌کنندگان خدمات سفر را گردآورده و محصولات آنها را به صورت مقایسه‌ای و یکپارچه به نمایش می‌گذارد. برای نمونه برای خرید پرواز مشهد به تهران

اگر برای تاریخ مورد نظرتان، در سفرمارکت جستجو کنید، چندین پرواز را به نمایش می‌گذارد. در هر کدام از پروازهای مشخص شده نیز، قیمت هایی که تامین کنندگان و سایت های مختلف ارائه داده‌اند نمایش داده می‌شود. در اینجا می‌توانید به طور مقایسه‌ای ببینید که یک پرواز مشخص، توسط آژانس ها و سایت های مختلف با چه قیمتی عرضه می‌شود و می‌توانید بدون واسطه و مستقیم، مناسب ترین و ارزانترین بلیط هواپیما مشهد را خریداری کنید.

 

کپی