اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
در پی تعطیلی‌های سراسری بازار؛

کرونا موبایل‌فروشان بوشهری را به اتاق اصناف کشاند

کرونا موبایل‌فروشان بوشهری را به اتاق اصناف کشاند

در پی تعطیلی‌های سراسری بازار به دلیل شیوع ویروس کرونا در جامعه و اعلام وضعیت قرمز در بسیاری از شهرهای کشور، فعالان صنفی رسته موبایل به اتاق اصناف مرکز استان بوشهر آمدند.

به گفته این معترضین تعطیلی واحدهای صنفی موبایل فروش باعث بروز مشکلات زیادی برای مردم بوشهر شده است. یکی از این افراد عنوان کرد: «با تعطیلی واحدهای صنفی موبایل والدین دانش آموزان با مشکلات زیادی مواجه شده اند. چرا که به دلیل ترویج دولت الکترونیک و عدم امکان مراجعه حضوری آموزش و بسیاری از فعالیت های دیگر بر بستر اینترنت انجام می شوند.»

این فروشنده افزود: «عموم والدین بوشهری برای نصب نرم افزارهای آموزشی دچار مشکل می شوند از طرفی با توجه به این که تعداد زیادی از استفاده کنندگان موبایل هوشمند در استان موبایل های قدیمی دارند گه گاه این موبایل ها هنگ می کند که باید حتما به واحد تعمیرات موبایل مراجعه نموده و رفع مشکل بنمایند.»

وی تاکید کرد: «تعطیلات عمومی و نیاز به استفاده از نرم افزارهای مختلف واحدهای صنفی موبایل را قطعا به اولویت اول مردم تبدیل کرده است. زیرا زندگی در زمانه فعلی بدون استفاده از موبایل هوشمند عملا امکان پذیر نیست.»

یکی دیگر از فعالان صنفی موبایل در این باره گفت: «همه واحدهای صنفی تعمیرات موبایل از مدیران اتاق اصناف انتظار دارند که حمایت قاطعی از این فعالان صنفی بنمایند. زیرا ما اتاق اصناف را نماینده خود می دانیم.»

وی خاطرنشان کرد: «تنها محل درآمد همه فعالان صنفی رسته موبایل از رونق بازار تامین می شود اما در حال حاضر ما حتی نمی توانیم خرج روزانه خانواده های خود را تامین کنیم. دولت هم هیچ حمایت عملی از ما نمی کند.»/ ایسنا

کپی