اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

کشف 173 دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه در اصفهان

کشف 173 دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه در اصفهان

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف 173 دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه به ارزش 50 میلیارد ریال در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ "محمدرضا هاشمی فر" گفت: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر استرداد به موقع اموال مسروقه به مال باختگان عملیاتی به منظور شناسایی و کشف وسایل نقلیه مسروقه در قرارگاه مبارزه با سرقت استان طراحی و به اجرا گذاشته شد.

وی گفت: در این عملیات کارآگاهان با انجام تحقیقات علمی و تخصصی و به کارگیری اقدامات هوشمندانه و رصد وسایل نقلیه طی یک هفته موفق شدند، 173 دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه شامل: 102 دستگاه خودرو و 71 دستگاه موتورسیکلت مسروقه را شناسایی و توقیف کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری 60 سارق در این عملیات خبر داد و اظهار داشت: ارزش اموال مسروقه کشف شده در این عملیات برابر اعلام کارشناسان مربوطه 50 میلیارد ریال است.

سرهنگ هاشمی فر از انجام مراحل قانونی استرداد وسایل نقلیه کشف شده به مال باختگان خبر داد و گفت: سارقان دستگیر شده نیز به همراه پرونده به مراجع قضائی تحویل شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه بیشتر خودروهای کشف شده در این عملیات پراید و پژو هستند، عنوان کرد: تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که عدم تجهیز وسایل نقلیه به تجهیزات ایمنی یکی از عوامل موفق شدن سارقان در سرقت وسایل نقلیه است که در این خصوص به شهروندان توصیه می کنیم در نگهداری وسایل نقلیه خود هوشیاری بیشتر داشته و آنها را به تجهیزات ایمنی نظیر، دزدگیر، قفل پدال و قفل فرمان، سوئیچ مخفی و ... مجهز کنند.#پلیس 

کپی