اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹

امارات درهایش را به روی شهروندان رژیم صهیونیستی گشود

امارات درهایش را به روی شهروندان رژیم صهیونیستی گشود

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که قبل از اجرای توافق لغو روادید؛ با وزارت خارجه امارات درمورد طرحی توافق کرده است که به اسرائیلی‌ها اجازه سفر به این کشور حاشیه خلیج فارس را می‌دهد.

به نقل از تایمز آو اسرائیل، رژیم صهیونیستی و امارات که در سپتامبر گذشته درمورد عادی سازی روابط توافق کردند، اخیراً برنامه‌های معافیت از اخذ روادید را امضا کرده اند اما این توافق ۳۰ روز بعد از آن اجرایی خواهد شد که دو طرف نامه رسمی در مورد این توافقنامه برای یکدیگر بفرستند.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که روز دوشنبه چنین نامه ای را به همتای اماراتی خود تحویل داده است، اما ذکر نکرد که آیا وزارت خانه اماراتی نیز همین کار را کرده است یا خیر.

گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و مسئولانی در این وزارت خانه از ابوظبی خواستند تا راه حل موقتی را برای سفر بدون روادید پیدا کنند. دو طرف توافق کردند که به شرکت‌های هواپیمایی این رژیم مجوز ورود به امارات را برای تمامی مسافران اسرائیلی بدهند.

از سوی دیگر، شرکت هواپیمایی رژیم صهیونیستی "العال" اعلام کرد که از ۱۳ دسامبر ۱۴ سفر در هفته به دبی انجام خواهد داد. / ایسنا

کپی