اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

فروش موتورسیکلت سرقتی در شمال کشور

فروش موتورسیکلت سرقتی در شمال کشور

معاون مبارزه با جرایم سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت از انهدام باند 4 نفره سرقت موتورسیکلت و مالخر در تهران خبر داد و گفت: سارقان در اعترافاتشان به 10 فقره سرقت موتورسیکلت معترف شد.

به گزارش ایران انلاین ، سرهنگ کارآگاه میرزکی در توضیح خبر گفت: در مورخه بیست و دوم مهرماه امسال یک فقره پرونده سرقت موتورسیکلت به همراه متهم از بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران جهت رسیدگی تخصصی به اداره هفتم پلیس آگاهی رسید.
میرزکی افزود: محتویات پرونده حاکی از آن بود ، طی تماس شهروندان با مرکزفروریتهای پلیسی 110 اعلام می کنند یک نفر مرد جوان در حال سرقت موتورسیکلت طرح هندا در محدوده بوستان ولایت می باشد که بلافاصله عوامل کلانتری خانی آباد نو در محل حاضر و سارق به هویت حمید 22 ساله را بازداشت می نمایند.
در تحقیقات اولیه صورت گرفته از سارق منکر هرگونه بزهی بوده است که با بررسی های بیشتر مشخص شد وی یکی از مجرمین حرفه ای در جرایم سرقت و مواد مخدر در سال های اخیر می باشد.
کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات با مراجعه به محدوده سرقت (بوستان ولایت ) با انجام تحقیقات اطلاعاتی یافتند سارق به همراه دو نفر همدست دیگرش در صحنه سرقت حضور داشته و اقدام به سرقت می نمایند که طی انجام بازجویی مجدد وی صراحتاً به سرقت به اتفاق دو نفر از همدستانش معترف شد و گفت:من به اتفاق دو نفر از دوستانم با پرسه زنی در محدوده بوستان ولایت با شناسایی موتورسیکلت های فاقد امینی در یک فرصت مناسب آن را سرقت به قیمت 15 میلیون ریال به مالخری بنام شروین می فروختیم و پول حاصله را بین خودمان تقسیم می کردیم.
میرزکی در ادامه بیان کرد: کارآگاهان بدنبال اظهارت مرد جوان طی انجام تحقیقات پلیسی و کارآگاهی توانستند در اواسط آبان ماه دو همدست و مالخر اموال مسروقه را در تهران شناسایی و بازداشت نمایند.
در تحقیقات بعمل آمده از هر سه متهم ضمن اعتراف به جرم خود ، مالخر گفت: موتورسیکلت ها را از سارقان به قیمت 15 میلیون ریال می خریدم سپس آنها را برای فروش به شمال کشور منتقل می کردم و به قیمت مناسبی می فروختم.
سرهنگ کارآگاه میرزکی در پایان گفت: با توجه به دستگیری تمامی اعضای این باند سرقت تاکنون تعداد 5 دستگاه موتورسیکلت مسروقه از شمال کشور کشف و با هماهنگی بازپرس پرونده به مالباختگان عودت گردید و در ادامه متهمان با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

کپی