اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

تست اجباری از داوران ساحلی با وجود ابتلا به کرونا/ فدراسیون فوتبال علیه وزارت بهداشت+ تصویر نامه

تست اجباری از داوران ساحلی با وجود ابتلا به کرونا/ فدراسیون فوتبال علیه وزارت بهداشت+ تصویر نامه

کمیته داوران فدراسیون فوتبال در شرایطی که وزارت بهداشت با برگزاری تست داوران فوتبال ساحلی در بحران کرونا مخالفت کرده بود، این کار را انجام داده است.

فدراسیون فوتبال به داوران فوتبال ساحلی اعلام کرده بود برای حضور در لیست بین‌المللی باید روز 13 آبان ماه و از ساعت 10 صبح در سالن فوتسال مرکز ملی فوتبال تست‌های داوری را پشت سر بگذارند.

پس از اعلام کمیته داوران، دکتر علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت در نامه‌ای به تاریخ 12 آبان ماه به مهدی علی‌نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان اعلام می‌کند با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در تاریخ 10 آبان ماه و اعمال محدودیت‌ها در 25 استان کشور از جمله تهران، تست آمادگی و جسمانی داوران باید متوقف شود.

در زیر نامه معاون وزیر بهداشت به معاون وزیر ورزش را مشاهده می‌کنید:

فدراسیون فوتبال , وزارت ورزش و جوانان , وزارت بهداشت , فوتبال ,

طبق قاعده این نامه از سوی وزارت ورزش و جوانان باید به فدراسیون فوتبال ارسال می‌شد، اما در این بین فدراسیون فوتبال مخفیانه و با اجبار از داوران تست آمادگی جسمانی گرفته است. علیرضا مقوم از استان یزد و ابوالفضل داوطلب از استان خراسان جنوبی به دلیل مثبت بودن آزمایش کرونا، نتوانستند برای انجام تست‌ها به تهران بیایند، اما ماجرا فقط با انجام مخفیانه تست آمادگی جسمانی به پایان نرسیده و مسئولان مربوطه از داور دیگری که آزمایش کرونای او مثبت بوده است، تست آمادگی جسمانی گرفته‌اند.

ابراهیم اکبرپور از استان البرز داوری بوده که آزمایش کرونای او در روز 12 آبان ماه مثبت شده و با وجود چند سال سابقه حضور در لیست بین‌المللی داوران فوتبال ساحلی، از او به اجبار تست آمادگی جسمانی گرفته شده است. این مسئله در شرایطی رقم خورده که گرفتن تست آمادگی جسمانی در شرایط عادی هم از سوی وزارت بهداشت ممنوع اعلام شده و گرفتن تست از فردی که مبتلا به کرونا بوده است نمی‌تواند توجیهی داشته باشد. چراکه پیش از هر چیز امکان آسیب خوردن به سیستم ایمنی این داور پس از انجام تست‌ها وجود داشته و هم اینکه حضور در محیطی با دیگر داوران می‌توانسته است آنها را آلوده کند.

فدراسیون فوتبال و به تبع آن کمیته داوران این فدراسیون که در این چند روز در ماجرای معرفی لیست الیت داوران فوتبال و حواشی مربوط به حضور یا عدم حضور علیرضا فغانی، امیر عرب‌براقی و سید علی‌اصغر مومنی پرابهام عمل کرده است، باید دید چه پاسخی در این زمینه خواهند داشت./ تسنیم

بیشتر بخوانید:

مربی استقلال: امیدوارم فولاد با این حربه‌ها در آسیا هم نتیجه بگیرد!

کپی