اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
آغاز توزیع تست‌های تولید داخلی آزمایش سریع کرونا از امروز

۷۹ میلیون نفر در وضعیت هشدار

۷۹ میلیون نفر در وضعیت هشدار

سخنگوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه ۷۹ میلیون نفر جمعیت در شهرهای مختلف کشور در وضعیت های هشدار ۳،۲ و۱ کرونا به سر می برند، ابراز امیدواری کرد که پس از گذشت چهار تا پنج هفته از محدودیت های جدید کرونا، شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری در کشور باشیم.

 به گزارش ایسنا، علیرضا رئیسی با اشاره به اعمال محدودیت های جدید کرونا از امروز، گفت: گزارشی از روند بیماری در ۴۳ شهری که قبلاً در آنها محدودیت ایجاد کرده بودیم، داده شد. خبر خوب این است که محدودیت های اعمال شده در این شهرها که وضعیت قرمز داشتند مؤثر بوده و ۴۱ شهر روند نزولی بیماری را طی می کنند، در یکی از شهرستان ها نیز روند نزولی شروع شده و دو مورد دیگر هنوز زمان خواهد برد که روند نزولی بیماری شروع شود. 
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: ما هفت برنامه مشخص داریم که یکی از آنها بحث محدودیت‌های هوشمند است، اما بقیه برنامه‌ها هم باید اجرایی شوند. از امروز تست‌های تولید داخلی آزمایش سریع کرونا ( آنتی‌ژن) آغاز می‌شود و امروز ۱۰۰ هزار تست دستمان رسیده است که بین مراکز بهداشتی درمانی کشور توزیع خواهد شد و انتظار داریم طی این هفته و هفته آینده بتوانیم میزان تست‌ها را به حدود 80 - 70 هزار و طی دو هفته به مرز ۱۰۰ هزار تست روزانه برسانیم. این تست‌ها در مراکز بهداشتی رایگان انجام می‌شود و این کار در کنترل و قطع زنجیره بیماری بسیار مؤثر خواهد بود.
کپی