اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

انهدام باند سارقان مغازه در کرمانشاه

انهدام باند سارقان مغازه در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ازانهدام باند سارقان مغازه، کشف 42 فقره سرقت، دستگیری 5 سارق و مالخر خبر داد.

سردار "علی اکبر جاویدان" در تشریح این خبر بیان داشت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت مغازه در سطح شهر کرمانشاه دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی گفت: در این راستا کارآگاهان پلیس آگاهی به طور ویژه پیگیر این سرقت ها شده و با انجام کار اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند در یک مرحله با شناسایی 2 سارق آنها را طی یک عملیات دستگیر کنند.

سردار جاویدان ادامه داد: در تحقیقات اولیه، متهمان منکر ارتکاب هرگونه سرقتی شدند که کارآگاهان پرونده، دامنه تحقیقات را گسترش دادند و در نهایت مشخص شد که متهمان از افراد سابقه دار و حرفه ای هستند.

وی افزود: کارآگاهان با انجام روش های علمی و نوین کشف جرم، عرصه را بر آنها تنگ کردند که در نهایت متهمان لب به اعتراف گشوده و به 34 فقره سرقت مغازه و 8 فقره سرقت اماکن خصوصی در سطح شهر کرمانشاه اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در ادامه تحقیقات در خصوص اینکه اموال مسروقه به چه شخص یا اشخاصی فروخته شده است، متهمان اعتراف کردند که اموال را به 2 مالخر فروخته اند که با راهنمایی سارقان، مخفیگاه افراد مالخر شناسایی شد و با هماهنگی قضائی هر 2 مالخر دستگیر و به اداره مبارزه با سرقت انتقال یافتند که در حین تحقیقات و مواجهه حضوری با سارقان دستگیر شده به خرید اموال مسروقه از آنان اعتراف کردند.

این مقام انتظامی گفت: با راهنمایی متهمان، محل های سرقت بازسازی و مال باختگان نیز شناسایی شدند

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پرونده پس از انجام تحقیقات به همراه متهمان به دادسرا ارسال شد که دستگیرشدگان با صدور قرار، روانه زندان مرکزی کرمانشاه شدند.

سردار جاویدان در پایان از شهروندان به ویژه کسبه خواست به هشدار‌های پلیس توجه جدی داشته باشند و مغازه‌های خود را به سیستم های ایمنی و هشداردهنده تجهیز کنند./پلیس 

کپی