اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

توصیه عباس عبدی به وزیر بهداشت برای استعفا: ادامه راه ممکن نیست

توصیه عباس عبدی به وزیر بهداشت برای استعفا: ادامه راه ممکن نیست

عباس عبدی به استعفای دو تن از چهره های درگیر مبارزه با کرونا و اختلاف نظر آنها با وزیر بهداشت واکنش نشان داد و به سعید نمکی توصیه کرد که کناره گیری کند.

عباس عبدی، تحلیلگر مسائل سیاسی، در کانال تلگرامی خود نوشت: «با توجه به اظهارات ناصواب اخیر وزیر بهداشت و سپس نامه صریح معاونت تحقیقات و فنآوری این وزارتخانه و استعفای وی و یکی دیگر از مقامات این وزارتخانه و اتهامات مدیریتی سنگینی که در این نامه به وزیر وارد شده است و نیز نامه‌هایی که انجمن‌های علمی پزشکی در نقد اظهارات و سیاست‌های آقای وزیر نوشته‌اند؛ قطعا تداوم این مدیریت در شرایط کرونایی به سود کشور و مردم نیست و باید مدیریت این وزارتخانه متحول گردد به نحوی که مورد حمایت افکار عمومی و جامعه پزشکی شود. چه بهتر که خودشان استعفا دهند.»

گفتنی است در ساعات اخیر دکتر رضا ملک زاده از معاونت تحقیقات وزارت بهداشت استعفا داد و پس از آن هم نامه خداحافظی علی نوبخت حقیقی، (برادر محمدباقر نوبخت، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه) به سعید نمکی، وزیر بهداشت، منتشر شد‌. نمکی چهار روز قبل علی نوبخت را که در مجلس دهم رییس کمیسیون بهداشت بود، بعنوان «نایب‌رییس و دبیر شورای مشورتی بیماری کرونا» منصوب کرده بود./خبر آنلاین

کپی