اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

قتل زن سالخورده سقزی به دست 2 خواهر

قتل زن سالخورده سقزی  به دست 2 خواهر

دادستان سقز از دستگیری دو خواهر که پیرزن سقزی را به قتل رسانده بودند، خبر داد.

 علیرضا رضاپور دادستان سقز از دستگیری قاتلین پیرزن ۷۳ ساله در شهرستان سقز خبر داد.

دادستان سقزگفت: بنابر اعلام افراد مطلع، کارآگاهان پلیس و قاضی پرونده در محل قتل زن ۷۳ ساله سقزی حاضر و بازسازی صحنه با حضور قاتلین برگزار شد.

او با بیان اینکه قاتلین این زن دستگیر شدند، افزود: در بررسی فنی این افراد به قتل مذکور اعتراف کردند ضمن اینکه طلا و زیورآلات به سرقت رفته از مقتول نیز از ایشان کشف و ضبط شد.

سرهنگ امیرهوشنگ حیدریان معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان با اشاره به شناسایی و دستگیری عاملان قتل زن ۷۳ ساله در شهرستان سقز گفت: روز ۲۵ آبان ماه جاری با اعلام گزارش به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره قتل در شهرستان سقز، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

اوافزود: ماموران پلیس با اعزام به محل مورد نظر و بررسی‌های اولیه دریافتند خانمی ۷۳ ساله با سلاح سرد به قتل رسیده لذا تحقیقات پلیسی در خصوص شناسایی قاتل یا قاتلان بلافاصله آغاز شد.

حیدریان تاکید کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان سقز با تلاش مجدانه و انجام تحقیقات فنی و تخصصی، مخفیگاه قاتلان را شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی در عملیات ضربتی اقدام به دستگیری آن‌ها (۲ نفر) کرد.

او با بیان اینکه پس از بررسی‌های پلیسی هر دو متهم به انجام قتل اعتراف کردند، یادآور شد: متهمان انگیزه خود از ارتکاب قتل را سرقت طلا‌های مقتول اعلام کردند که در ادامه مقادیری طلای سرقتی از آنان کشف شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه پس از تشکیل پرونده متهمان به دادسرا برای سیر مراحل قانونی معرفی شدند، افزود: پلیس با کسانی که بخواهند امنیت مردم را خدشه دار کنند، برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد.

چند روز قبل زن مسن در یکی از محلات شهر سقز در منزل شخصی خود به شکل فجیعی به قتل رسید و قاتلین بعد از ارتکاب جرم، با سرقت طلاجات و زیورآلات مقتول، متواری شده بودند که با تلاش پلیس دستگیر شدند.باشگاه خبرنگاران 

کپی