سریال «در حاشیه» کار جدید مهران مدیری که به مناسبت نوروز در قالب طنز از شبکه 3 سیما روی آنتن رفته است، به یکی از خبرسازترین و حاشیه‌دارترین سریال‌های سال 94 تبدیل شد. این سریال پیش از اینکه روی آنتن برود با اعترضاتی از سوی جامعه پزشکی کشور مواجه شد که به دنبال آن تغییراتی در فیلمنامه و دیالوگ‌ها و حتی نام آن (از اتاق عمل به در حاشیه) ایجاد شد تا این طنز از مرحله تولید به پخش برسد.

به گزارش ایران آنلاین این تغییرات هم کارساز نبود و در حال حاضر که حدود 10 قسمت از آن پخش شده است باز هم حاشیه‌هایی را ایجاد کرده و بازخوردهایی را با خود به همراه داشته است. کما اینکه روز گذشته شاهد اعتراض سازمان نظام پزشکی به این سریال بودیم.

این اعتراض و حواشی دیگر این سریال، امروز بخشی از صفحه های نخست و داخلی روزنامه های سراسری کشور را به خود اختصاص داد. اغلب روزنامه‌ها در مقام دفاع از جامعه پزشکان برآمدند که از جمله آنها می‌توان به روزنامه سینمایی «بانی فیلم» اشاره کرد که در تیتری با عنوان «7000 پزشک آماده امضای جواز دفن «درحاشیه» به گفت‌وگو با یک پزشک منتقد پرداخته و این منتقد از این سریال تحت عنوان تئاترهای عامه پسند لاله‌زاری یاد کرده است.

روزنامه اعتماد هم با تیتر «احتمال تعقیب قضایی مهران مدیری» به انتشار نامه اعتراضی رئیس نظام پزشکی خطاب به رئیس رسانه ملی پرداخته که در این نامه رئیس نظام پزشکی سریال در حاشیه را به سخره گرفتن جامعه پزشکی خوانده است.

اما روزنامه جوان در صفحه اول تنها به تیتر بسنده نکرده و عکس یک خود را نیز به حاشیه‌های سریال «در حاشیه» اختصاص داده است. این روزنامه این مطلب را با تیتر «حاشیه‌سازی خیابانی پزشکان مقابل در حاشیه» به چاپ رسانده است.

هفت صبح هم از دیگر روزنامه‌هایی است که حاشیه‌های این سریال نوروزی را با تیتر «پزشکان خشمگین کوتاه نمی‌آیند» منتشر کرده و به پیشینه پرداختن به مسائل پزشکان در سریال‌ها و فیلم‌های مختلف پرداخته است. روزنامه شرق هم با تیتر «مدیری زیر تیغ» از ایستادگی 7 هزار پزشک مقابل مهران مدیری خبر داده است.

با تمام اینها روزنامه جام‌جم به عنوان ارگان رسانه ملی، تنها روزنامه‌ای بود که در این روز با پرداختن به موضوع سریال مهران مدیری نه تنها به دفاع از جامعه پزشکی نپرداخته بلکه به حمایت از این سریال طنز پرداخته است.

باید دید حاشیه‌های این تیترها و خبرها به کجا می‌رسد و عاقبت پخش این سریال که قرار است در نهایت 90 قسمت از آن ساخته و هر شب مهمان خانه‌های مردم باشد به کجا می‌رسد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.