اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

محدودیت‌ها و قرنطینه کرونایی در جمهوری آذربایجان تشدید شد

محدودیت‌ها و قرنطینه کرونایی در جمهوری آذربایجان  تشدید شد

ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با کووید- ۱۹ روز پنجشنبه اعلام کرد که با توجه به افزایش شمار بیمارانی کرونا ، محدودیت ها تشدید و قرنطینه‌ها تمدیدشده است.

 بر اساس تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذبایجان قرنطینه در این کشور تا ۲۸ دسامبر ( ۸ دی ماه ) تمدید شده و برخی محدودیت های سخت قرنطینه اعمال می شود از جمله استفاده از ماسک در فضای باز و بسته  اجباری شده و متخلفان تا ۱۰۰ منات ( ۶۰ دلار ) جریمه می شوند .

همچنین شنبه و یکشنبه روزهای تعطیل هفته به غیر از فروشگاه‌های مواد غذایی و داروخانه ها همه واحدهای تجاری و  خدماتی تعطیل و  فعالیت  وسایل نقلیه عمومی متوقف می شود .

در حال حاضر در قالب محدودیت‌های  و  قرنطینه، مدارس و دانشگاه‌ها در سراسر جمهوری آذربایجان تعطیل شده و در همه نهاد های دولتی  فقط ۳۰  درصد از کارکنان بصورت حضوری کار می کنند و بقیه کارکنان فعالیت خود را انلاین ادامه دهند .

همچنین  ورود و خروج از برخی شهرها و شهرستان‌های جمهوری آذربایجان منع شده است و در شرایط کنونی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی جمهوری آذربایجان نیز برای سفر شهروندان به کشورهای خارجی و ورود اتباع خارجی به این کشور، همچنان مسدود است.

موارد ابتلای روزانه  به کووید -۱۹  در یک  ماه اخیر در جمهوری آذربایجان  با جمعیت ۱۰ میلیون  نفر به طور قابل توجه افزایش یافته و به گزارش ستاد عملیاتی هیات دولت در ۲۴ ساعت اخیر ۲۵۹۷  نفر در این  کشور  مبتلا شده‌اند.

" حکمت حاجی اف "  دستیار رییس جمهوری و عضو ستاد  عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان ، افزایش  موارد ابتلا و مرگ و میر روزانه را نگران کننده خواند .

" یاقوت قارایوا " مسوول اداره پیشگیری و کنترل بیماری ها نهاد دولتی بهداشتی یکی از دلایل عمده  افزایش موارد ابتلای به کووید -۱۹ در جمهوری آذربایجان را تجمع شهروندان در فضای بسته و  باز و بی اعتنایی به استفاده  صحیح از ماسک عنوان کرد . 

  به گزارش منابع رسمی جمهوری آذربایجان تا به حال ۸۳ هزار و ۹۹۴ نفر در این کشور به کووید -۱۹  مبتلا و ۵۹ هزار و ۴۶۵ نفر از آنها درمان شده و نیز یک هزار و ۵۳ نفر جان باختند ./ ایرنا

کپی