اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

پاسخ وزیر کشور به سوالات نمایندگان در کمیسیون امورداخلی و شوراها

پاسخ وزیر کشور به سوالات نمایندگان در کمیسیون امورداخلی و شوراها

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها از حضور و پاسخگویی وزیر کشور به سوالات نمایندگان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

علی حدادی  در تشریح جلسه امروز کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون وزیر کشور به همراه معاونین سیاسی، انتظامی و پارلمانی خود حضور یافتند و به سوالات جمعی از نمایندگان پاسخ دادند.

وی در ادامه اظهار کرد: نمایندگان سوالاتی را در مباحث مختلف استانی نظیر تقسیمات کشوری، سهل انگاری برخی از فرمانداران و عدم حضور برخی از استانداران در حوزه ها مطرح کردند، وزیر کشور نیز به همراه معاونین توضیحاتی را به نمایندگان سوال کننده ارائه کردند. در نهایت مهلت دو هفته ای داده شد تا مباحث مطرح شده پیگیری شده و بررسی میدانی صورت گیرد و جلسات مرتبط با حضور سوال کنندگان برگزار گردد.

نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ در مجلس تصریح کرد: یکی از سوالات را آقای نوروزی نماینده رباط کریم مطرح کردند که در خصوص عدم ممانعت فرمانداری رباط کریم از ساخت و ساز در زمینی ۷۰۰ هکتاری بود که مالکیت آن به منابع طبیعی و سازمان اوقاف بازمی گشت. ایشان از سهل انگاری فرماندار این منطقه گلایه مند بودند و قرار شد این موضوع دنبال شود.

برخی نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر کشور قانع نشدند

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور اعلام کرد: تعدادی از نمایندگان از پاسخ‌های وزیر کشور درباره عملکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر،انتصاب فرمانداران و وضعیت تقسیمات کشوری قانع نشدند.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «علی حدادی» در تشریح نشست عصر روز سه‌شنبه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس که با حضور «عبدالرضا رحمانی فضلی» برای پاسخگویی به سوالات برخی از نمایندگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کرونا تشکیل شد، افزود: حجت الاسلام«حسن نوروزی» نماینده رباط کریم و بهارستان به نحوه عملکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر به ریاست رحمانی فضلی انتقاد داشت و در این باره سوال کرد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تصریح کرد: سوال «علی‌اصغر خانی» نماینده شاهرود نیز درباره نحوه انتصاب فرمانداران بود که از افراد بومی استفاده نشده و باعث می‌شود ضمن عدم حضور مداوم در محل کار، عملکرد مناسبی نیز نداشته باشند.

وی با اشاره به سوال «احسان ارکانی» نماینده نیشابور درباره تقسیمات کشوری از وزیر کشور اظهار کرد: نماینده نیشابور ایراداتی را متوجه نحوه تعیین منطقه مرکزی شهرستانی دانست و در این باره از وزیر کشور توضیح خواست.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به صورت کلی ایرادات به عملکرد وزارت کشور در حوزه استانی وارد بود و سوالات نیز در حیطه منطقه‌ای مطرح شد. اما نمایندگان از پاسخ‌های ارائه شده وزیر قانع نشدند و به این وزارتخانه فرصت دو هفته‌ای تا یک ماهه داده شد تا بررسی مجدد درباره این سوالات انجام شود./ایرنا و ایسنا

کپی