اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

درخواست مجدد از بیماران کرونایی/ پلاسمای خود را اهدا کنید

درخواست مجدد از بیماران کرونایی/ پلاسمای خود را اهدا کنید

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: اکنون تنها دو درصد از بهبود یافتگان از بیماری کرونا جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که آمار بسیار پایینی است.

دکتر بشیر حاجی بیگی با اشاره به وضعیت جمع‌آوری پلاسمای بهبود یافتگان کووید- ۱۹ در کشور، گفت: میزان مراجعه برای اهدای پلاسمای بهبود یافتگان از بیماری کووید- ۱۹ از ابتدای اردیبهشت ماه تا امروز در کل کشور ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر بوده است که از این میزان مراجعه تاکنون 11 هزار و 270 واحد پلاسما جمع‌آوری شده است.

وی افزود: بیشترین مراجعه جهت اهدای پلاسمای بهبود یافتگان بیماری کووید -۱۹ در استان‌های تهران، اصفهان، آذربایجان‌غربی، خوزستان، یزد و خراسان رضوی بوده است و در حال حاضر در ۲۵ استان کشور پلاسمای بهبود یافتگان از کووید- ۱۹ جمع‌آوری می‌شود.

حاجی بیگی با بیان اینکه تاکنون تنها دو درصد از بهبود یافتگان از بیماری کرونا جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که آمار بسیار پایینی است، گفت: با توجه به درخواست بالای بیمارستانها به خصوص در کلانشهرها جهت دریافت پلاسمای بهبود یافتگان کووید-19، از این افراد درخواست می‌کنیم که جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: تمامی پروتکل‌های بهداشتی در مراکز انتقال خون سراسر کشور رعایت می‌شود و تمامی وسایل و تجهیزات استفاده شده در پروسه اهدای خون و پلاسما استریل و یکبار مصرف هستند.

سخنگوی سازمان انتقال خون در ادامه با بیان اینکه ذخایر خون کشور در رگ‌های مردم است نه در سازمان انتقال خون، گفت: هر زمان نیاز فوری و اورژانسی به اهدای خون داشتیم شاهد حضور اهدا کنندگان خون در انتقال خون بوده‌ایم.

/ایسنا

 وزیر بهداشت: تعطیلی بهتر از آن است که کاسبی آلوده شده و جان ببازد

با آرام شدن فضا باید آهنگ حضور دانش آموزان در مدرسه را بزنیم

مدیرعامل بیمه سلامت: بیماران کرونا روی تخت بیمارستان بیمه می‌شوند

مهمانی‌های خانوادگی عامل ۵۱ درصد انتشار کرونا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی