اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

روایت سرمربی تیم ملی از مکالمه تلفنی با سرمربی سابق ژاپن/ اسکوچیچ: دوست دارم اوسیم را ببینم

روایت سرمربی تیم ملی از مکالمه تلفنی با سرمربی سابق ژاپن/ اسکوچیچ: دوست دارم اوسیم را ببینم

سرمربی تیم ملی در یادداشتی از گفت و گوی تلفنی با ایویکا اوسیم نوشت و آن را تجربه مهمی قلمداد کرد‌.

دراگان اسکوچیچ در یادداشتی از گفت و گوی تلفنی با ایویکا اوسیم نوشت و آن را تجربه مهمی قلمداد کرد‌.

سرمربی تیم ملی در این یادداشت نوشت:

زمانی که به بوسنی و هرزگوین رسیدیم، خبرنگاران از من پرسیدند: «دوست دارید کدام شخصیت اهل بالکان را به عنوان مهم‌ترین چهره فوتبالی ملاقات کنید؟» بدون درنگ پاسخ دادم: «ایویکا اوسیم!». او که اکنون 79 ساله است، سابقاً سرمربی تیم ملی ژاپن بوده و پیش‌تر در جام جهانی 1990 یوگوسلاوی را به یک‌چهارم نهایی رسانده.

فردای بازی، یکی از خبرنگاران بوسنیایی به سمتم آمد و موبایلش را باعجله به دستم داد و او، ایویکا اوسیم، بزرگ‌ترین اسطوره فوتبالی آن منطقه، پشت خط بود. چهل دقیقه صحبت ما در چشم‌به‌ هم‌زدنی گذشت، توصیه‌های فراوانی برای من داشت، در صدایش نوعی دلتنگی برای مربی‌گری و عشقی ابدی به فوتبال حس می‌کردم.

همیشه دوست داشتم مثل او باشم – یک معلم – که صداقت حرف‌هایش ممکن بود به مذاق همه خوش نیاید و به دنبال راضی کردن عموم نبود؛ خصوصیاتی کمیاب و نادر در روزگاری که فریبکاران و متقلبان جولان می‌دهند.

بعد از مکالمه، کاملاً تحت تاثیر قرار گرفته بودم. صدایش در گوشم بود و ممکن نبود خاطره هم‌صحبتی با او در ذهنم کم‌رنگ شود. وقتی که به فرودگاه رسیدیم، در یک کتاب‌فروشی چشمم به کتابی درباره اوسیم افتاد. انگار که خودش می‌خواست به نحوی مرا از سارایه‌وو بدرقه کند. عجب تجربه‌ای!/ سایت فدراسیون فوتبال

کپی