اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

احمد خاتمی: هم جنگ های پیامبر در مسیر عزت بوده هم نرمش های قهرمانانه ایشان؛ برای همین هرگونه مذاکره با آمریکا ممنوع است!

احمد خاتمی: هم جنگ های پیامبر در مسیر عزت بوده هم نرمش های قهرمانانه ایشان؛ برای همین هرگونه مذاکره با آمریکا ممنوع است!

سخنگوی هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری همچنین در پاسخ به سؤالی در رابطه با جواز یا عدم جواز مذاکره با آمریکا تصریح کرد: امروز مسأله کلی ما بحث «عزت» است؛ باید دانست که هم جنگ های پیامبر اکرم(ص) در مسیر عزت بوده و هم نرمش های قهرمانانه ایشان در مسیر عزت مسلمانان صورت می گرفته است؛ عزت، جزء خطوط قرمز محسوب می شود، از این رو در شرایط کنونی هرگونه مذاکره و سازش با دولت مستکبر آمریکا ممنوع است .

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: اصل ۷۵ می‌گوید هر طرحی که می‌آید باید منابعش نیز مشخص شود، اما به صورت دقیق و شفاف منابع این طرح را مشخص نشده است.

به گزارش رسا، حجت الاسلام سید احمد خاتمی سخنگوی هیأت رییسه مجلس خبرگان و عضو فقهای شورای نگهبان در نشست خبری خود که پیش از ظهر امروز در محل دبیرخانه مجلس خبرگان در قم برگزار شد، در پاسخ به سؤالی از سوی خبرنگاران مبنی بر نتیجه طرح معیشتی مجلس که به شورای نگهبان راه یافته و با آن مخالفت صورت گرفته بود، ابراز کرد: اصل 75 می گوید هر طرحی که می آید باید منابعش نیز مشخص شود؛ عزیزان در مجلس به صورت دقیق و شفاف منابع این طرح را نگفته اند، ان شاءالله منابع را بگویند تا این طرح به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار گیرد؛ باید دانست که شورای نگهبان و مجلس همدل در جهت معیشت مردم حرکت خواهند کرد.

خاتمی همچنین در ارتباط با سؤالی مبنی بر این که «آیا زنان نیز می توانند مصداق رجل سیاسی باشند یا خیر» اضافه کرد: در این زمینه تصریح قانون اساسی این است که رییس جمهور باید از رجال سیاسی انتخاب شود و ما در این عرصه تسلیم قانون هستیم.

وی همچنین درباره احراز صلاحیت های انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: معتقد هستم در گذشته شورای نگهبان قانون مدارانه عمل کرده و در این عرصه نیز قانون مدارانه عمل خواهد کرد و متن قانون، محور خواهد بود؛ در همه جای دنیا مرسوم است که کاندیداها را مورد بررسی قرار می دهند؛ به صراحت عرض می کنم که اسم «سخت گیری» برای احراز صلاحیت ها اسم درستی نیست، بلکه درستش این است که بگوییم شورای نگهبان قانون مدارانه عمل می کند.

در شرایط کنونی هرگونه مذاکره و سازش با دولت مستکبر آمریکا ممنوع است

سخنگوی هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری همچنین در پاسخ به سؤالی در رابطه با جواز یا عدم جواز مذاکره با آمریکا تصریح کرد: امروز مسأله کلی ما بحث «عزت» است؛ باید دانست که هم جنگ های پیامبر اکرم(ص) در مسیر عزت بوده و هم نرمش های قهرمانانه ایشان در مسیر عزت مسلمانان صورت می گرفته است؛ عزت، جزء خطوط قرمز محسوب می شود، از این رو در شرایط کنونی هرگونه مذاکره و سازش با دولت مستکبر آمریکا ممنوع است و همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند هیچ مسؤولی در هیچ سطحی حق مذاکره با آمریکا را ندارد زیرا آمریکا در پی مذاکره نیست، بلکه در پی سلطه است.

وی در پایان ابراز کرد: آمریکا خواب دوران طاغوت را می بیند که وزیر و مسؤولان کشور را انتخاب می کرد و منابع و منافع مردم ما را به غارت می برد؛ به صراحت می گویم آمریکا این آرزو را به گور خواهد برد و هیچگاه این رؤیا تعبیر نخواهد شد./ رسا

کپی