اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

تفاهم‌نامه فدراسیون ورزش همگانی با سازمان امور زندان‌ها

تفاهم‌نامه فدراسیون ورزش همگانی با سازمان امور زندان‌ها

تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون ورزش همگانی با سازمان امور زندان‌ها به امضای طرفین رسید.

 افشین ملایی رئیس این فدراسیون صبح امروز (یکشنبه) با حضور در سازمان زندان‌ها تفاهم‌نامه همکاری را با حجت‌الاسلام علی تهاجمی مدیرکل فرهنگی و امور تربیتی سازمان زندان‌ها امضا کرد.

ملایی در این مراسم اظهار داشت: باید به سمتی برویم که ورزش برای زندانیان مسیر بازگشت به خانه را کوتاه‌تر کند، یعنی هم زندانی و هم زندانبان از این آگاهی و انگیزه برخوردار باشند که اهتمام به امر به ورزش برابر با مدیریت تضاد، کاهش آسیب‌های اجتماعی و روانی است.

وی با اشاره به رویکرد بازیابی اجتماعی فدراسیون ورزش‌های همگانی خاطرنشان کرد: نظر به تأکید بازیابی اجتماعی روی نیاز مخاطب، ابتدا باید نیازهای حرکتی گروه هدف را در نظر داشت. بی‌تردید توسعه ورزش همگانی در بین مددجویان زندان‌های سراسر کشور اثرات قابل توجهی دارد، نظم‌پذیری، تسهیل فرآیند بازگشت به اجتماع، بهسازی شرایط روانی و کاهش بزه ارمغان توسعه ورزش در بین مددجویان سراسر کشور است.

رئیس فدراسیون ورزش همگانی در خاتمه خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه گامی مثبت و برگ برنده‌ نظام جمهوری اسلامی در محیط بین‌المللی است‌. مگر چند نهاد ورزشی در سراسر دنیا وجود دارد که در پی توسعه ورزش زندانیان خود است؟ ان‌شاءالله به همت سازمان توسعه فعالیت بدنی تا یک ماه آینده برنامه چهار سیستم اصلی مدنظر بازاریابی اجتماعی تدوین و پیاده‌سازی خواهد شد.

همچنین حجت‌الاسلام تهاجمی گفت: تشکیل کمیته زندان‌ها در سازمان توسعه فعالیت بدنی فدراسیون ورزش‌های همگانی امر بسیار مؤثری است و این تفاهم‌نامه گام مؤثری در راستای توسعه ورزش همگانی در زندان‌های سراسر کشور است.

وی با اشاره به قوانین حمایتی موجود در سازمان زندان‌ها در راستای توسعه ورزش بیان داشت: سازمان زندان‌ها آیین‌نامه‌ای درباره ورزش صبحگاهی دارد که در آن آیین‌نامه هم زندانی ملزم به ورزش صبحگاهی شده است و هم زندانبان. مشارکت زندانیان در فعالیت‌های ورزشی بالاخص ورزش صبحگاهی مثالزدنی است. ورزش صبحگاهی سازمان زندان‌ها هر روزه با حضور 200 هزار نفر در زندان‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگی و امور تربیتی سازمان زندان‌ها یادآور شد: باید شرایطی را مهیا کنیم که هر زندانی با هر وضعیتی که هست از فرصت و نعمت فعالیت بدنی برخودار باشد. تاکنون نهضت داوطلبی ورزش در زندان‌های کشور نتایج بسیار مطلوبی در بر داشته است. ما در پی آن هستیم که هر زندانی خود یک داوطلب ورزش باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید است با همت تیم مدیریتی جدید، فدراسیون ورزش‌های همگانی بستری را فراهم کند که هر ایرانی یک ورزشکار باشد‌. ما نیز در امر ورزش مصمم هستیم، چرا که امر به ورزش امر به معروف است، امر خیر است./ روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی

کپی