اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

زاخارووا: روسیه ارمنستان را رها نکرد

زاخارووا: روسیه ارمنستان را رها نکرد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: مسکو، ارمنستان و مردم ارمنستان را تنها رها نکرد. روسیه تمام تلاش خود را برای حل این وضعیت از طریق دیپلماسی، قوانین بین‌المللی و فرایند مذاکره به کار بست و نیروهای صلحبان خود را اعزام کرده است.

 در پی برقراری آتش‌بس بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان به وساطت روسیه، مفسران روس می‌گویند که مسکو به ترکیه اجازه داده است تا به عنوان یک بازیگر مهم بین‌المللی در قفقاز جنوبی نقش ایفا کند.

استدلال آن‌ها بر این است که با وجود اعزام نیروهای حافظ صلح به منطقه قره‌باغ، موضع روسیه دارد در این منطقه تضعیف می‌شود.

به نقل از news.am، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پاسخ به این انتقادها گفت: آن کسانی که در روزنامه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بلندتر از یکدیگر فریاد می‌زنند، باید به یاد داشته باشند که نیروهای صلحبان روسیه در حال تضمین و اطمینان حاصل کردن از برقراری امنیت، صلح و آینده این شهروندان و ساکنان امروزی در این منطقه هستند.

او افزود: این نشان می‌دهد که روسیه چقدر در برقراری ثبات در این منطقه صادقانه عمل می‌کند. تمام بحث درباره تصمیم برای اعزام نیروهای صلحبان ما به آنجا (قره‌باغ) بود. آن کسانی که چنین مطالبی می‌نویسند باید بدانند که چرا روسیه چنین تصمیمی گرفت و چقدر مایل به برقراری صلح و شکوفایی در این منطقه است، خصوصا در ارمنستان و جمهوری آذربایجان. تا حد زیادی، این یک تصمیم بی‌سابقه است و گاهی اوقات احساس می‌کنم که مردم مقیاس این تصمیم روسیه را درک نمی‌کنند.  / ایسنا

کپی