اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

جیمز جفری به بایدن درباره سوریه و ترکیه چه توصیه کرد؟

جیمز جفری به بایدن درباره سوریه و ترکیه چه توصیه کرد؟

نماینده ویژه آمریکا در سوریه که مأموریتش به پایان رسیده، به رئیس‌جمهور منتخب آمریکا توصیه کرد سیاست‌های دونالد ترامپ را درباره سوریه و ترکیه در پیش گیرد.

جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه به سایت "Defense One" متخصص تحلیل‌های دفاعی گفت: تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۹ درباره خارج کردن سربازان آمریکایی از سوریه برای همگان غافلگیرکننده بود اما بعدا قانع شد که ۲۰۰ نظامی به دلایل مختلف در سوریه بمانند.

وی از سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا درباره سوریه دفاع کرد و گفت: تعداد واقعی سربازانمان در سوریه را به شکل دقیق اعلام نکردیم.

وی دلیل این مسئله را ضرورت‌های امنیتی دانست.

جفری درباره اینکه آمریکا از حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) در سوریه حمایت می‌کند، گفت: آمریکا به خاطر ترکیه از کردها در سوریه دست کشید. ما به یگان‌های مدافع خلق کرد ضمانت دادیم که به آن‌ها علیه هرگونه حملات احتمالی نظام بشار اسد، "مزدوران" روس و داعش کمک کنیم. هیچ کسی در واشنگتن ضمانت نظامی به کردها در سوریه علیه ترکیه نداد. به رغم اینکه دولت دونالد ترامپ نتوانست مشکلات مزمن در خاورمیانه را حل کند اما دستکم توازنی میان طرف‌ها برقرار کرد. این مسئله از بدترین سناریوها بهتر است.

وی از جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا خواست سیاست‌های ترامپ را درباره سوریه و ترکیه در پیش بگیرد./ایسنا 

 

 

کپی