اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

اعلام زمان و مکان برگزاری دور برگشت لیگ برتر کشتی

اعلام زمان و مکان برگزاری دور برگشت لیگ برتر کشتی

زمان و مکان برگزاری دور برگشت رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی مشخص شد.

 با توجه به لغو مسابقات قهرمانی جهان 2020، دور برگشت لیگ برتر کشتی از اول آذر ماه آغاز خواهد شد.

پیش از این سازمان لیگ کشتی برنامه مسابقات دور برگشت بیستمین دوره لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی را در دو طرح اعلام کرده بود. از آنجایی که اتحادیه جهانی کشتی رسماً اعلام کرده است مسابقات قهرمانی جهان در سال 2020 برگزار نمی‌شود، رئیس سازمان لیگ کشتی از آغاز دور برگشت لیگ بیستم از اول آذر ماه خبر داد.

عبدالمهدی نصیرزاده با تأیید این خبر گفت: طی هفته‌های اخیر بارها به تیم‌ها و کشتی‌گیران اعلام کردیم که آمادگی خود را حفظ کنند، چون در صورت لغو مسابقات قهرمانی جهان بلافاصله مسابقات لیگ آغاز خواهد شد. برنامه دور برگشت را هم چند روز قبل به باشگاه‌ها ابلاغ کردیم و حالا که اتحادیه جهانی تصمیم به لغو پیکارهای جهانی گرفته است، همان طرح اول را اجرا می‌کنیم.

وی افزود: بر همین اساس مسابقات دور برگشت لیگ برتر کشتی فرنگی از اول آذر ماه با برگزاری مراسم وزن‌کشی آغاز خواهد شد و رقابت‌های گروه الف طی روزهای 2 و 3 آذرماه برگزار می‌شود. مسابقات گروه ب لیگ برتر کشتی فرنگی و گروه‌های الف و ب لیگ برتر کشتی آزاد هم طبق برنامه برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان لیگ کشتی در ادامه گفت: همانطور که در دور رفت پروتکل‌های بهداشتی به خوبی اجرا شد، در دور برگشت هم فدراسیون و سازمان لیگ کشتی تأکید زیادی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهند داشت. قبلاً هم اعلام کرده بودیم که اولویت ما سلامتی ورزشکاران است.

نصیرزاده در پایان عنوان کرد: تمامی مسابقات به صورت متمرکز و به میزبانی سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار می‌شود و تیم‌ها باید قبل از حضور در رقابت‌ها تست کرونا را پشت سر بگذارند./ روابط عمومی سازمان لیگ کشتی

بیشتر بخوانید:

معرفی داور بازی دوستانه بوسنی - ایران

کپی