اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

افزایش فشارهای روانی ناشی از کرونا در آلمان

افزایش فشارهای روانی ناشی از کرونا در آلمان

آسیب‌‌های ناشی از کرونا تنها محدود به مشکلات و تنگناهای اقتصادی نمی‌شود، مشکلات روحی آن را نیز نمی‌بایست نادیده گرفت. نتایج یک نظرسنجی حکایت از آن دارد که حدود ۷۰ درصد از مردم آلمان از تاثیرات روانی کرونا رنج می‌برند.

هشدار به مسئولان بهداشت و درمان آلمان: آسیب‌ها و فشارهای روحی و روانی برخاسته از بحران کرونا را جدی بگیرید. این نتیجه یک نظرسنجی است که اخیرا از سوی موسسه "فورسا" صورت گرفته است.

سایت فرستنده رادیویی "دویچلند فونک" روز دوشنبه نهم نوامبر (۱۹ آبان) نتایج نظرسنجی صورت گرفته از سوی موسسه "فورسا" را منتشر کرده است. این گزارش متکی بر مقاله‌ای است که روز یکشنبه هشتم نوامبر در هفته‌نامه "ولت ام زونتاگ" منتشر شده بود.

گفته می‌شود که نتایج این نظرسنجی توسط موسسه پژوهشی (IZA) بازپردازش شده است. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این موسسه حدود ۷۰ درصد از مردم جامعه آلمان به لحاظ روحی خود را در ارتباط با بحران کرونا تحت فشار می‌بینند. نگرانی این افراد عمدتا ناشی از وضعیت سلامتی خویشاوندان آن‌ها اعلام شده است.

۵۵ درصد از کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، گفته‌اند که نسبت به وضعیت ماه‌های پیش‌رو اطمینان خاطر ندارند و همین موضوع باعث رنج و آزار آن‌ها می‌شود.

نگرانی نسبت به وضعیت سلامتی شخص خود و همچنین نگرانی از فشارهای مالی برخاسته از بحران کرونا نیز باعث رنج روحی مردم این کشور شده است.


موسسه "فورسا" برای گردآوری اطلاعات مورد نیاز خود از هزار شهروند آلمانی نظرسنجی کرده است. این نظرسنجی پیش از شروع محدودیت‌های جدید پیش‌بینی شده از سوی دولت آلمان انجام شده است./ دویچه‌وله
 
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 

 

کپی