اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

ماسک تا ۷۰ درصد از خطر انتقال کرونا می‌کاهد

ماسک تا ۷۰ درصد از خطر انتقال کرونا می‌کاهد

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های امریکا طی دستورالعمل جدید و به روز شده‌اش تاکید کرد؛ ماسک خطر انتقال کروناویروس را تا ۷۰ درصد کاهش می‌دهد.

در این دستورالعمل به چندین مطالعه اشاره شده که نشان می دهد ماسک خطر انتقال یا آلوده شده به ویروس را بیش از ۷۰ درصد کاهش می‌دهد و زمانیکه از افراد درخواست می‌شود تا با ماسک در اماکن عمومی حاضر شوند موارد ابتلا و مرگ ناشی از بیماری به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

در دستورالعمل جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا تاکید شده است که استفاده از ماسک می‌تواند نه تنها از اطرافیان، بلکه از خود فرد نیز در برابر کروناویروس محافظت کند و این درحالیست که طبق دستورالعمل پیشین این مرکز، فایده اصلی استفاده از ماسک کمک به جلوگیری از انتشار ویروس از فرد آلوده به دیگران است.

در دستورالعمل جدید این مرکز آمده است: ماسک های پارچه ای به عنوان "کنترل منبع" عمل می کنند تا از انتشار ذرات آلوده به ویروس از فرد استفاده کننده جلوگیری کنند و با جلوگیری از ورود ترشحات تنفسی آلوده از دیگران همچون فیلتری برای محافظت از شخص عمل نمایند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، بنابر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا، اتخاذ سیاست‌های کلی استفاده از ماسک در کنار روش‌های تداخلی دیگر از جمله رعایت فاصله فیزیکی، شستشوی مرتب دست‌ها و تهویه مناسب هوا می‌تواند از اعمال محدودیت و قرنطینه جلوگیری کند./ ایسنا 

طرز صحیح استفاده و نگهداری از ماسک

ماسک بهداشتی سطح اکسیژن بدن را پایین نمی‌آورد

چگونه از ماسک‌های خانگی استفاده و نگهداری کنیم؟

ماسک خانگی مانند ماسک سه لایه عمل می‌کند + فیلم

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

کپی