اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
سخنگوی دولت: امریکا به برجام بازگردد

بایدن قول داده به توافق‌های چندجانبه، قانونمندی و چندجانبه‌گرایی برگردد

بایدن قول داده به توافق‌های چندجانبه، قانونمندی و چندجانبه‌گرایی برگردد

سخنگوی دولت، کرونا با افزایش ابعاد فاجعه‌آمیزش و تهدید جان انسان‌ها را از مهم‌ترین مسائل دولت و مردم خواند. به‌گزارش ایسنا، علی ربیعی در ابتدای نشست خبری هفتگی خود افزود: «تاکنون ۸۸ درصد افرادی که دچار مرگ و میر می‌شدند از سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای بودند اما هم‌اکنون این ویروس، سنین پایین‌تر را هم مورد درگیری شدید قرار می‌دهد.»

سخنگوی دولت همچنین تأکید کرد: «با‌وجود تمامی محدودیت‌ها و توصیه‌های بهداشتی، همچنان با زندگی بهداشتی متناسب فاصله زیادی داریم. تمامی کارشناسان سلامت و اپیدمیولوژیست‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از ۹۰ درصد را، راه حل بی‌بدیل و اجتناب‌ناپذیر این مقابله می‌دانند.»
وی در ادامه به نتایج انتخابات امریکا پرداخت و گفت: «آنچه واضح بود خود مردم امریکا در این انتخابات به نژادپرستی، شناعت، جنسیت زدگی، قانون‌شکنی و ایجاد دردسرهای جهانی «نه» گفتند. ترامپ با این صفات چهره امریکا را در نزد افکار عمومی ملت خودش و ملت‌های جهان مخدوش کرد. ما امیدواریم دولت بعدی امریکا، نماینده‌ای شایسته از آرا و دیدگاه‌های مردم امریکا باشد و اظهارات خود در خصوص نقض معاهدات بین‌الملل توسط دولت قبل را مدنظر قرار دهد. بنابرابن، تحولات را با دقت بررسی کرده و قضاوت را به آینده موکول می‌کنیم.» ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره توقع ایران از رئیس‌جمهوری جدید ایالات متحده، اظهار کرد: «انتظارات ما کاملاً روشن است. امیدواریم که دولت بعدی امریکا تداوم اشتباهات گذشته را متوقف کرده و برای جبران آنها تلاش کند. بازگشت به برجام و تعهد بی‌قید و شرط به همه الزامات آن، اولین گام در تصحیح این سیاست هاست.» ربیعی با بیان اینکه باید هزینه‌های وارد شده به ملت ایران جبران شود و این حق ملت ماست که بهترین زندگی را در بهترین فضا تجربه کنند، گفت: «ما در این زمینه متعهد هستیم و تلاشمان در راستای تحقق این موضوع است. همچنین در برابر ایران و همه ملل مستقل دنیا، تنها زبان صلح، احترام و عزتمداری جواب می‌دهد، ما از نزدیک اقدامات و حرف‌های دولت آینده امریکا را دنبال می‌کنیم. می‌دانیم که آقای بایدن قول داده به توافق‌های چندجانبه، قانونمندی و چندجانبه‌گرایی بازگردد.»
 سخنگوی دولت ادامه داد:«جهان منتظر است ببیند که چگونه دولت امریکا به یک قانون شکنی بزرگ که بهای آن را ملت ایران با مال و جانشان در عصر همه‌گیری ویروس کرونا پرداختند، خاتمه خواهد داد.»
وی اظهار کرد: «امیدواریم دولت امریکا این بار از این فرصت تاریخی برای تغییر مسیر به سوی آینده‌ای بهتر و انعکاس دیدگاه واقعی مردم صلح دوست امریکا استفاده کند.»
 
 
 
 

 

کپی