اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

منتظر کاهش قیمت گوجه فرنگی باشید/گوجه جنوب در راه بازار

منتظر کاهش قیمت گوجه فرنگی باشید/گوجه جنوب در راه بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران گفت: حدود ۲۰ تا ۲۵ روز دیگر گوجه فرنگی های جنوب وارد بازار می شوند و بازار به تعادل خواهد رسید.

اسدالله کارگر در باره افزایش قیمت گوجه فرنگی در هفته های اخیر گفت: این نکته اهمیت دارد که بدانیم فصل تغییر کرده است و به دلیل سردی هوا گوجه فرنگی در مناطق اطراف تهران کمتر و دیرترعمل می آید.

وی ادامه داد: در حال حاضر فقط جنوب کشور تامین کننده گوجه فرنگی کل کشور است و تا این گوجه ها  وارد بازار شوند و بازار نیز تنظیم شود زمان می برد و حدود ۲۰ تا ۲۵ روز دیگر گوجه فرنگی های جنوب وارد بازار خواهند شد.

رئیساتحادیه فروشندگان میوه وسبزی استان تهران در پاسخ به این سوال که در برخی از مغازه ها هرکیلو گوجه فرنگی بیش از ۲۰ هزارتومان هم به مشتریان عرضه می شود و آیا نظارتی براین واحدها وجود دارد یا خیر، گفت: بحث گرانفروشی مطرح نیست و گرانی بار از مبدا است. فروشندگان نیز براساس فاکتور خریدشان از میدان مرکزی با سود مصوب محصولات خود را به فروش می رسانند.

براساس گزارش های رسیده گوجه فرنگی درجه یک در خرده فروشی های سطح شهر تهران ۱۵ تا ۲۰ هزارتومان و گوجه فرنگی درجه دو و سه نیز با قیمت کمتر از ۱۳ هزارتومان به مصرف کنندگان عرضه می شود.

/ایسنا

کپی