اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

استاندار خراسان رضوی دستور افزایش ساعت کاری مرز دوغارون را صادر کرد

استاندار خراسان رضوی دستور افزایش ساعت کاری مرز دوغارون را صادر کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با دستور استاندار خراسان رضوی ساعت کاری مرز دوغارون به مدت پنج ساعت با هدف تسریع در خروج کامیونها و کاهش ترافیک، افزایش می‌یابد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان با اشاره به بازدید چند روز قبل محمد صادق معتمدیان استاندار این استان از مرز دوغارون افزود: استاندار با توجه به ترافیک شدید حاکم در مرز دوغارون تاکید کرد که در کوتاه‌مدت ساعت کاری مرز دوغارون افزایش یابد.

وی ادامه داد: ساماندهی کامل مرز دوغارون، توسعه اماکن، بهسازی و اصلاح مسیرها، مشارکت بیشتر مردم، کاهش هزینه‌های مبادله کالا، ارایه خدمات به رانندگان و کاهش زمان ماندگاری کامیونها در مرز از دیگر نکات مورد تاکید استاندار در این بازدید بود که اقدامات کارشناسی و برنامه‌های اجرایی در این خصوص در حال تدوین است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در همین راستا و در نخستین اقدام، ساعت کاری این مرز که از ساعت ۷ صبح تا ۱۷ بود بعد از هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های مسوول مرزی و مذاکره با کشور افغانستان و بخش خصوصی تا ساعت ۲۲ افزایش پیدا می‌کند.

رسولیان افزود: با افزایش پنج ساعته ساعت کاری مرز دوغارون، خروجی این مرز افزایش پیدا کرده و هزینه‌های صادرات کالا کاهش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از دستورات استاندار خراسان رضوی بهبود روشنایی در مرز دوغارون بود تا نظارت و کنترل کامل اتفاق بیفتد لذا در این خصوص اقدامات ضروری و اولیه با سرعت انجام شده و قرار است سایر اماکن و مسیرهایی که روشنایی کافی ندارند تقویت شوند.

استاندار خراسان رضوی در بازدید هفته گذشته خود از مرز دوغارون همه دستگاه‌های اجرایی را موظف به همکاری همه جانبه برای تسهیل در تردد و ساماندهی مرز کرده است.

دوغارون در فاصله ۱۸ کیلومتری تایباد و مرکز شهر تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری شرق مشهد واقع است. به طور میانگین ظرف سه روز اخیر روزانه ۵۰۰ دستگاه کامیون حامل کالاهای ترانزیت از گذرگاه رسمی دوغارون در ایران عازم هرات در افغانستان شده و ۵۰۰ دستگاه کامیون نیز از گذرگاه اسلام‌قلعه کشور افغانستان وارد خاک ایران می‌شوند. / ایرنا

کپی