اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

حضور هیئت سعودی در بغداد برای تدارک دیدار احتمالی بن سلمان و الکاظمی

حضور هیئت سعودی در بغداد برای تدارک دیدار احتمالی بن سلمان و الکاظمی

یک هیئت سعودی عالی رتبه امروز (یکشنبه) طی سفررسمی وارد بغداد شد تا مقدمات برگزاری چهارمین دور از نشست شورای هماهنگی سعودی - عراقی و نیز دیدارهای مسوولان دو طرف را فراهم کند.

به نقل از سومریه نیوز، هیئت سعودی متشکل از وزیران صنعت و معدن و حمل و نقل، روسای بانک مرکزی، اداره کل تجارت خارجی و نمایندگان تعدادی از وزارتخانه ها و شرکت های عربستان در بخش های مختلف وارد بغداد شدند تا مقدمات برگزاری چهارمین نشست شورای هماهنگی سعودی- عراقی و دیدار احتمالی میان محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را فراهم کنند.

قرار است هیئت سعودی با الکاظمی و محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق دیدار کنند.

همچنین در این سفر علاوه بر نشست کمیته های شورای هماهنگی با هدف بررسی موضوعات و فعالیت های خود و روند کار توافقنامه های امضا شده، نشست های دوجانبه ای هم میان مقامات دو کشور در زمینه های مختلف انجام می شود.

بغداد و ریاض ۲۰ ژوئیه توافقنامه هایی در زمینه سرمایه گذاری، انرژی و ورزش امضا کردند و شورای هماهنگی از توافقنامه ای در حوزه پروژه های سرمایه‌گذاری مشترک خبر داد.

عربستان به دنبال سرمایه گذاری روی یک میلیون هکتار اراضی عراق است و می خواهد از این اراضی به عنوان زمین های کشاورزی جهت پرورش دام استفاده کند. احتمالا این طرح مساحت بیابان های استان الانبار در غرب عراق تا جنوب این کشور در استان المثنی و نجف و حتی بصره را در برگیرد./ایسنا

کپی