اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

روزانه ۱۳۰ هزار آمریکایی به کرونا مبتلا می شوند

روزانه ۱۳۰ هزار آمریکایی به کرونا مبتلا می شوند

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا برای چهارمین روز پیاپی که از یکصدهزار نفر عبور کرد و اکنون به ۱۳۰ هزار مبتلا در یک روز رسید.

 خبرگزاری رویترز با انتشار این خبر نوشت: شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در آمریکا، تنها در روز شنبه (روز گذشته) به ۱۳۱هزار و ۴۲۰ نفر رسید.

در حالی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا دیگر بطور روزانه فراتر از یکصدهزار نفر رسیده است که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای به دست گرفتن اوضاع وخیمی که حاصل سوءمدیریت دونالد ترامپ در کاخ سفید بوده، قصد دارد تا روز دوشنبه (۱۹ آبان ماه) اعضای ۱۲ نفره کارگروه مقابله با کووید-۱۹ را اعلام کند.

کارشناسان و تحلیلگران مسائل داخلی آمریکا مقابله با ویروس کرونا در آمریکا را مهم ترین اولویت بایدن در بازه زمانی دو ماهه، از زمان پیروزی در انتخابات تا سوگند ریاست جمهوری، قبل از پرداختن به هر امور مهمی دراین کشور دانسته اند.

رویترز درادامه گزارش داد: شمار جان باختگان مبتلا به این ویروس برای پنجمین روز متوالی فراتر از یک هزار نفر رسیده است.

بنابراین گزارش ایالت ایلینویز اکنون به کانون همه گیری ویروس کرونا تبدیل گشته است، تنها در یک هفته گذشته ۶۰ هزار مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ دراین ایالت اعلام شده که بالاترین میزان ابتلا به این ویروس در سراسر آمریکا بوده است.

رویترز افزود: درهمین حال ۱۰ ایالت آمریکا همچون آرکانزاس، ایداهو، مینه سوتا، نبراسکا، نیومکزیکو، داکوتای شمالی و جنوبی، یوتا، ویرجینیای غربی و  وایومینگ در هفته نخست ماه نوامبر (آبان) بالاترین میزان جان باخته از مبتلایان به ویروس کرونا را داشته اند.

بنابر گزارش تارنمای  «ورودومترز» (worldometers) آمریکا با بیش از ۱۰ میلیون و ۱۸۰ هزار نفر مبتلا به کووید-۱۹ بالاترین نرخ مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را دارد؛ از این تعداد نیز بیش از ۲۴۳هزار نفر از مبتلایان به این ویروس در آمریکا جان باخته اند./ایرنا

کپی