اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

ویدال: مسی یا رونالدو؟ لئو متعلق به سیاره‌ای دیگر است/ تشنه قهرمانی مجدد در سری A هستم

ویدال: مسی یا رونالدو؟ لئو متعلق به سیاره‌ای دیگر است/ تشنه قهرمانی مجدد در سری A هستم

هافبک شیلیایی تیم فوتبال اینتر گفت که لیونل مسی برتر از کریستیانو رونالدو و متعلق به سیاره‌ای دیگر است.

آرتورو ویدال که در تابستان اخیر با قراردادی دو ساله از بارسلونا به اینتر پیوست، در گفت‌وگو با روزنامه «کوریره دلو اسپورت» گفت: من به اینتر پیوستم، چون این باشگاه پروژه‌ای جدی دارد و سرمربی دارد که همیشه به دنبال قهرمانی است. اینتر فصل گذشته به فینال لیگ اروپا رسید، چون بازیکنانش تشنه موفقیت بودند و تمامی ویژگی‌های لازم برای کسب عنوانی مهم را دارند و حالا من هم اینجا هستم.

وی افزود: بیشتر از هر چیزی هم به خاطر کونته اینجا هستم. ما سه سال با هم در یوونتوس بودیم که تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است. آنتونیو هم من را می‌خواست. ما تابستان اخیر خیلی با هم صحبت کردیم و باشگاه اینتر هر کاری که از دستش ساخته بود را برای جذب من انجام داد. کونته همان کونته یوونتوس است. او عاشق فوتبال است و شور و جاه‌طلبی‌اش را هم به بازیکنانش انتقال می‌دهد. اگر اشتباهی مرتکب شوید، آنتونیو خیلی عصبانی می‌شود و بدون تعارف و جلوی هر کسی به شما می‌گوید.

هافبک شیلیایی اینتر در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: من در بارسلونا خوشحال بودم و با خیلی از هم‌تیمی‌هایم دوستان صمیمی شدیم، اما اوضاع تغییر کرد و تصمیم گرفتم به اینتر بیایم. تشنه قهرمانی مجدد در سری A هستم و رؤیای کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را هم دارم. امیدوارم وقتی به این عنوان رسیدیم، خالکوبی‌اش را روی دستم بزنم.

ویدال 33 ساله همچنین با اشاره به قعرنشینی اینتر در گروه B لیگ قهرمانان که کار شاگردان آنتونیو کونته برای رسیدن به مراحل حذفی این رقابت‌ها را دشوار کرده، گفت: صعود از گروه‌مان هنوز ممکن است و من متقاعد شده‌ام که می‌توانیم به دور بعد راه پیدا کنیم. ما تاکنون دو سه امتیاز از دست داده‌ایم و باید آنها را پس بگیریم.

وی با اشاره به ناکامی اینتر در فتح اسکودتو در یک دهه اخیر خاطرنشان کرد: از گفتن واژه «اسکودتو» واهمه‌ای ندارم، چون در دوران حرفه‌ای‌ام به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده‌ام و به اینتر آمدم تا به کسب قهرمانی‌ها ادامه دهم. متقاعد شده‌ام که می‌توانیم با این تیم عنوان مهمی را به دست بیاوریم، هرچند هنوز یوونتوس بخت اول قهرمانی است. واقعاً تحت تأثیر عملکرد اشرف حکیمی، روملو لوکاکو و لائوتارو مارتینس قرار گرفته‌ام. اگر آنها از کونته چیزهایی بیاموزند، ما می‌توانیم به جاهای خوبی برسیم.

هافبک پیشین تیم‌های بارسلونا و یوونتوس همچنین درباره هم‌تیمی پیشین خود که این فصل هدایت یووه را برعهده گرفته است، تأکید کرد: برای پیرلو واقعاً خوشحالم که دوران سرمربیگری‌اش را اینطور آغاز کرد. آندره‌آ رفیق خوبی است و در طول این سال‌ها با او در تماس بوده‌ام. تقابل با یوونتوس با پیراهن اینتر کمی عجیب است، اما من همیشه در زمین بهترین بازی‌ام را ارائه می‌کنم و مقابل یوونتوس یا هر تیمی دیگر هم این کار را خواهم کرد.

ویدال در پاسخ به این پرسش که «از نظر شما بین لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، بهترین بازیکن تمامی ادوار کیست؟»، خاطرنشان کرد: مقایسه‌ای وجود ندارد. مسی متعلق به سیاره‌ای دیگر است. ما همچنین دوستان خیلی صمیمی با هم شده‌ایم و فکر می‌کنم این دوستی همیشگی خواهد بود.

وی همچنین درباره احتمال جدایی لیونل مسی از بارسلونا اظهار داشت: نمی‌دانم که آیا مسی اقدام به ترک بارسلونا خواهد کرد یا خیر، اما امیدوارم لئو خوشخال باشد و با قلبش تصمیم‌گیری کند./ تسنیم

کپی