اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پویش نذر سیب در مهریز راه اندازی شد

پویش نذر سیب در مهریز راه اندازی شد

برای نخستین بار پویش « نذر سیب » با همکاری شهروندان و تشکل های مردمی به منظور تهیه این میوه و تبدیل آن به آب میوه و توزیع بین کادر درمان و افراد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) شهرستان مهریز راه اندازی شد.

به گفته دبیر این پویش این فعالیت فرهنگی و اجتماعی در راستای کمک به فعالان بخش درمان و بیماران توسط هیات روضه‌الشهدا (ع) و گروه جهادی مردمی پیامبراعظم (ص) مهریز طراحی و آغاز شده است.

جواد علیان ادامه داد: در این خصوص کارگاه آب میوه‌گیری و توزیع آب‌میوه ویژه کادر درمان و بیماران کووید -۱۹  راه‌اندازی شده که بلافاصله بعد از تهیه آب میوه تحویل بیمارستان فاطمه الزهرا (س) می‌شود.

دبیر پویش نذر سیب مهریز خاطرنشان کرد: عموم شهروندان و خیران کمک‌های خود را برای مشارکت در پویش به شماره کارت ۵٠۴١٧٢١١١١۶۶٨۶۴٧ بانک رسالت به نام هیات روضة‌الشهداء واریز کنند.

به گفته علیان ، شمار تلفن ٠٩١٣٨۵٨۴٩٠١ به صورت شبانه‌روز پاسخگوی سووال مردم و خیران برای همکاری در اجرای هرچه بهتر این پویش است که در شرایط کرونایی بسیار ضروری است .

سطح اراضی کشاورزی مهریز ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار است که ۱۰ هزار هکتار آن را باغ‌ها تشکیل می‌دهد و مرکز این شهرستان ۵۰ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز (چهارشنبه ) گفته بود که با فوت ۴۱۹ نفر  در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۶ هزار و ۵۷۹ نفر رسیده است و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۴ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۴۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شده اند  که از این تعداد ۲ هزار و ۸۵۲ نفر نیاز به بستری در بیمارستان داشتند و با این حساب، مجموع بیماران کووید- ۱۹ در کشور به ۶۴۶ هزار و ۱۶۴ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۰۰ هزار و ۴۰۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۴۲۶ نفر از بیماران در وضعیت شدید تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۷۳ هزار آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، البرز، مازندران، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز است و وضعیت در استان های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان  نارنجی و زرد قرار دارد.

وی گفت: با توجه به همه گیری بیماری کووید- ۱۹ در دنیا و کشف نشدن واکسن و داروی قطعی برای این بیماری، همزیستی هوشمندانه با این ویروس اجتناب ناپذیر است. در این شرایط از همه مردم می خواهیم برای خرید کالا تا جای ممکن به صورت مجازی اقدام کنند./ایرنا


 

کپی