اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

رمزگشایی از 100 فقره سرقت در تهران

رمزگشایی از 100 فقره سرقت در تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری 3 سارق لوازم خودرو و یک مالخر اموال سرقتی خبر داد و گفت: متهمان به 100 فقره سرقت لوازم خودرو اعتراف کردند.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ "جلیل موقوفه ای" در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چهار فقره سرقت لوازم داخل خودرو در محدوده زمانی مشخص در منطقه "نازی آباد" موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از ماموران قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی، تیم عملیات کلانتری موفق شدند، یکی از سارقان را شناسایی کنند، گفت: بررسی اولیه نشان از این داشت که متهم 26 ساله با تشکیل باندی 3 نفره و شناسایی خودروهای با ایمنی کمتر لوازم داخل خودرو را سرقت می کنند.
این مقام انتظامی ادامه داد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم شناسایی و ماموران کلانتری موفق شدند، متهم را با هماهنگی های قضائی در مخفیگاهش دستگیر کنند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران عنوان کرد: متهم در کلانتری 100 فقره سرقت با همکاری 2 تن از همدستانش اعتراف و اظهار کرد، اموال سرقتی را به مالخری می فروخته اند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه هر دو سارق و مالخر اموال سرقتی شناسایی شد، اضافه کرد: در عملیات های منسجم هر 3 متهم در مخفیگاهشان دستگیر و 18 رینگ خودرو به همراه 10 حلقه لاستیک خودرو، 2 عدد اره چوب و 4 دستگاه دریل از آن مکان کشف شد.
وی گفت: تا کنون تعدادی از  مال باختگان شناسایی و متهمان برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در پایان از شهروندان خواست: از پارک کردن خودرو در مکان های تاریک و کوچه های خلوت تا جای ممکن خودداری کنند و حتی الامکان وسیله نقلیه خودرا در پارکینگ های موجود در سطح شهر ها پارک کنند و اصول امنیتی ماننداستفاده از قفل فرمان ، دزدگیر خودرو و قفل پدال را برای به حداقل رسیدن امکان سرقت خودرو رعایت کنند.

کپی