اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

آزادی زن محکوم به قصاص از چوبه دار درکاشان

آزادی زن محکوم به قصاص از چوبه دار درکاشان

رئیس اداره زندان کاشان گفت: همزمان با سالروز ولادت خجسته پیامبر اسلام (ص) پنجمین فرد محکوم به قصاص در این شهرستان پیش از اجرای حکم از سوی اولیای دم بخشیده شد.

 محسن محبوبی روز چهارشنبه در این زمینه به خبرنگاران بیان کرد: فرد محکوم زنی ۴۵ ساله از کشور افغانستان است که سال ۸۸ به جرم قتل فرد دیگری از اتباع این کشور دستگیر و به زندان کاشان معرفی شد.

وی افزود: پرونده این فرد در ۱۱ سال گذشته در مراجع مراجع قضایی پیگیری و به صدور رای قصاص منجر شده بود که خانواده مقتول با همکاری انجمن حمایت از زندانیان و واحد مددکاری زندان کاشان، مشروط به پرداخت دیه حاضر به بخشش شدند.

رئیس اداره زندان کاشان اظهار داشت: انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان با همکاری افراد خیر و پرداخت ۷۰۰ میلیون ریال به خانواده مقتول، رضایت گرفتند و سرانجام این بانوی زندانی به جامعه دوباره برگشت.

وی اضافه کرد: نظام زندانبانی باید یک نظام علمی و اسلامی باشد تا افزون بر اصلاح و تربیت مددجویان، آنها را برای بازگشت شرافت‌مندانه به زندگی آماده کند و شاکیان نیز به صلح و سازش محکومان غیرعمد دعوت شوند.

محبوبی، مشارکت بیش از پیش خانواده‌ها و ریش‌سفیدان برای بخشش زندانیان را خواستار  شد و بر نهادینه کردن ارزش‌ این بخشش‌ها در جامعه تاکید کرد.

پیش‌تر در سال‌جاری چهار نفر از زندانیان کاشان پیش از اجرای حکم قصاص با اعلام گذشت اولیای دم، از اعدام نجات یافته بودند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد./ ایرنا

کپی