اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

شیاری: آلکنو با آمدن به ایران ریسک بزرگی می‌کند/ بازیکنان ایران راحت‌تر با کاستلانی کنار خواهند آمد

شیاری: آلکنو با آمدن به ایران ریسک بزرگی می‌کند/ بازیکنان ایران راحت‌تر با کاستلانی کنار خواهند آمد

مرتضی شیاری مربی تیم ملی والیبال آمریکا معتقد است ولادیمیر آلکنو با پذیرفتن هدایت تیم ملی والیبال کشورمان ریسک بزرگی خواهد کرد.

مرتضی شیاری در مورد ولادیمیر آلکنو گزینه هدایت تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: آلکنو مربی شناخته شده و باتجربه‌ای است. در رزومه او قهرمانی المپیک به چشم می‌خورد که خود گویای همه چیز است. اما حضور او در ایران با مشکل بزرگی همراه خواهد بود.

ملی‌پوش پیشین والیبال ایران گفت: سبک والیبال کشور روسیه با ایران، تفاوت دارد. روس‌ها در تمام دوره‌ها از بازیکنان قدرتی با پتانسیل فیزیکی بالا بهره برده‌اند که نمونه بارز آن دیمیتری موزرسکی 218 سانتیمتری است، ولی بازیکنان ایران، والیبال را مبتنی بر تکنیک و هوش خود بازی می‌کنند. تمرینات روس‌ها سنگین و خشن است که این خلاف نوع تمرینات تیم ملی ایران است. بازیکنان ایرانی، مختصر و مفید تمرین می‌کنند و بازیکنان باتجربه عادت به تمرین سنگین و خشن ندارند.

مربی تیم ملی والیبال آمریکا گفت: مشکل دیگر در راه حضور آلکنو در ایران، دیدی است که نسبت به سعید معروف کاپیتان و پاسور تیم ملی ایران دارد. آلکنو پس از دوران حضور معروف در زنیت درباره او گفته بود که سعید پاسور فنی و خوبی است، ولی حرف مربی را گوش نمی‌دهد. این موضوع مهمی است که در صورت حضور آلکنو در ایران باید مدیریت شود.

وی تصریح کرد: من از شنیدن خبر حضور احتمالی آلکنو به‌عنوان یکی از دو نامزد نهایی هدایت تیم ملی والیبال ایران، تعجب کردم و فکر نمی‌کردم که او حاضر شود هدایت تیم ملی ایران را در این مقطع کوتاه قبول کند. او اگر با تیم ملی ایران در المپیک نتیجه بگیرد به یک قهرمان تبدیل خواهد شد و اگر موفق نشود، نقطه تاریکی در کارنامه او به حساب می‌آید. آلکنو با حضورش در ایران، دست به ریسک بزرگی خواهد زد.

بازیکن پیشین تیم صنام گفت: من ترجیح می‌دهم که دانیل کاستلانی سرمربی تیم ملی ایران شود، چون سبک والیبال آرژانتین، بیشتر به والیبال ما شبیه است و همخوانی دارد. بازیکنان ایران قطعاً راحت‌تر با کاستلانی کنار خواهند آمد. کاستلانی شبیه کولاکوویچ است و بازیکنان ترجیح می‌دهند با او کار کنند.

شیاری در پایان تصریح کرد: شاید باور نکنید، ولی بازیکنان روسیه قبل بازی، وزنه می‌زنند. آلکنو با کسی شوخی ندارد و تمرینات او سنگین است./ تسنیم

کپی