اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام کرد:

عرضه ۳۰ هزار تن برنج وارداتی به قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان

عرضه ۳۰ هزار تن برنج وارداتی به قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: ۳۰ هزار تن برنج وارداتی از محل ذخایر کشور با قیمت هر کیلوگرم ۱۷ هزار تومان برای فروشگاه‌ها و ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف‌کنندگان در سطح استان‌ها توزیع می‌شود.

«عباس قبادی» در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران افزود: تزریق ۳۰ هزار تن برنج به بازار به طور حتم تاثیرگذار خواهد بود و استان‌ها می‌توانند نسبت به تحویل برنج اقدام کنند.

دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: گزارش‌های مربوط به ۱۰۰ قلم کالا در این نشست مطرح شد و نسبت به ماه گذشته به جز از یکی دو قلم کالا، در اکثر کالاها ثبات نسبی قیمت را در بازار شاهد هستیم.

ترخیص کالاهای گمرکی از فردا

قبادی تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته بخشی از کالاهای رسوبی هم در گمرک از فردا با حداقل تشریفات ترخیص می شوندکه این کالاها شامل کالاهای اساسی و واسطه‌ای است که ورود آن‌ها به بازار تأثیرگذار خواهد بود.

رفع مشکل بازار روغن خوراکی تا پایان هفته

دبیر ستاد تنظیم بازار درباره روغن خوراکی در کشور گفت: در بحث روغن یک وقفه‌ای در تولید به وجود آمده که از هفته گذشته با افزایش تولید و عرضه محصول به بازار در حال رفع شدن است و تا پایان هفته، برای روغن خوراکی مشکلی نخواهیم داشت.

وی مشکل تحویل روغن خام به کارخانه‌ها را یکی از دلایل به وجود آمدن این مشکل دانست و افزود: این مشکل حل شده و تولید در حال انجام است.

کاهش تولید و عرضه علت افزایش قیمت مرغ

قبادی درباره قیمت مرغ در بازار اظهارداشت: در بحث جوجه‌ریزی مشکلاتی وجود دارد و وقتی تولید کم باشد عرضه هم کم می‌شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار ادامه داد: مقرر شد مشکل مرغداران حل شود و جوجه ریزی افزایش پیدا کند و با نزدیکی به انتهای سال، تولید مرغ بیشتر خواهد شد.

وی گفت: همه دستگاه‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله تأمین ارز و تخصیص آن باید کمک کنند تا مشکلات به حداقل برسد، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت هم در زمینه نظارت، فعال خواهند بود تا مشکلی در بازار نداشته باشیم.

افزایش قیمت مواد شوینده و لبنی منتفی شد

دبیر ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت در مواد شوینده و محصولات لبنی را منتفی دانست و افزود:، چون صادرات محصولات لبنی بیشتر شده و قیمت شیرخام هم برای کارخانه‌ها افزایش یافته نوساناتی را در بازار شاهد بودیم، اما قیمت کالاهایی که مشمول قیمت گذاری بودند، هیچ تغییری نداشته است.

قبادی گفت: قرار است در روزهای آینده در مورد موضوع لبنیات تصمیم گیری شود، اما هرگونه افزایش قیمت برای محصولات لبنی منتفی است و مورد تأیید نیست./ ایرنا 

 

 

 

کپی