اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

شناسایی عامل کلاهبرداری ۲۰ میلیون تومانی در فضای مجازی

شناسایی عامل کلاهبرداری ۲۰ میلیون تومانی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از شناسایی فردی که اقدام به کلاهبرداری ۲۰میلیون تومانی در فضای مجازی کرده بود، خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، علی محمدپور، اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان شهرستان طبس مبنی بر برداشت ۲۰میلیون تومان از حساب وی توسط فردی ناشناس و به‌صورت غیر مجاز، موضوع شناسایی سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان طبس قرار گرفت.

در تحقیقات مشخص شد که شاکی اطلاعات بانکی خود را در درگاه اینترنتی جعلی ثبت‌نام سجام وارد کرده که پس از آن کلاهبردار، در یکی از استان‌های شمالی کشور اقدام به برداشت مبلغ ۲۰ میلیون تومان از حساب وی به‌صورت غیرمجاز کرده است.

رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با اشراف اطلاعاتی هویت فرد برداشت‌کننده حساب را شناسایى و ضمن عودت مبلغ کلاهبرداری شده به حساب شاکی با دستور مقام قضایی پرونده متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

محمدپور به کاربران توصیه کرد؛ به لینک‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی در خصوص ثبت‌نام در سامانه‌های مختلف اعتماد نکنند، قبل از وارد کردن هرگونه اطلاعات از صحت آدرس سامانه از طریق مراجع مربوطه اطمینان حاصل کنند، در صورتی که به اشتباه وارد سامانه‌ای شدند و اطلاعات بانکی خود را وارد کردند، بلافاصله رمز‌های کارت خود را تغییر دهند یا کارت را مسدود کنند.

وی از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند./فارس

کپی