اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تماس‌های فتح و حماس برای ترسیم نقشه راه توافقی ملی

تماس‌های فتح و حماس برای ترسیم نقشه راه توافقی ملی

یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش "حماس" بر تبادل پیام‌هایی میان این جنبش و جنبش "فتح" برای دستیابی به بهترین توافق میان گروه‌های ملی تاکید کرد.

 به نقل از روسیا الیوم، خلیل الحیه، عضو دفتر سیاسی حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: میان ما و جنبش فتح پیام‌ها و تماس‌های متقابلی برای دستیابی به بهترین چارچوب مشارکت، که با گروه‌ها بر سر آن توافق داریم، رد و بدل می‌شود.

عضو دفتر سیاسی حماس بر لزوم توافق در مورد "نقشه راه کاملی در زمینه مشارکت ملی، مقاومت مردمی و زمینه سازی برای یکپارچگی مواضع در برابر چالش‌های بزرگ" تاکید کرد.

الحیه اظهار داشت که "امروز مسئله ما از سوی دولت آمریکای جانبدار اشغالگر به حراج نابودی گذاشته شده است".  وی تاکید کرد: فلسطین، بیت المقدس و مسجد الاقصی در معرض خطر هستند و مردم ما مورد تهدید قرار دارند و رسیدن به نقشه راه مورد توافق ملی ضروری است.

وی خاطرنشان کرد، حماس در نهادهای خود در غزه، کرانه باختری و خارج تصمیم استراتژیکی دارد و مسیر فعلی، مسیر مشارکت سیاسی است.

الحیه با اشاره به اینکه مصر اولین دروازه ورود به مسائل فلسطین است و نقش آن در بسیاری موارد مستمر است، توضیح داد که رفتن گروه‌ها به هر مکان دیگری به معنای کنار گذاشتن مصر و نقش مهم آن نیست. وی ادامه داد: سفر ما به ترکیه، روسیه و قطر مرکزیت مصر در مسئله فلسطین را ملغی نمی‌کند.  / ایسنا

کپی