اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
معاون عمرانی استاندار بوشهر مطرح کرد

برخورد قانونی و قاطعانه با متعرضین به اراضی دولتی و پلمب بنگاه‌های متخلف

برخورد قانونی و قاطعانه با متعرضین به اراضی دولتی و پلمب بنگاه‌های متخلف

معاون عمرانی استاندار بوشهر مطرح کرد: اگر در موضوع زمین خواری به موقع اقدام نکنیم شاهد تبعات بدی در این زمینه خواهیم بود که آیندگان قضاوت خوبی در مورد ما نخواهند داشت.

مهرداد ستوده در کارگروه استانی مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در فرمانداری دشتستان گفت: برخورد قانونی قاطع با متعرضین به اراضی دولتی و پلمب بنگاه های متخلف و غیر مجاز در استان بوشهر صورت می‌گیرد.

وی افزود: در قبال اراضی دولتی و منافع مردم تعهد داریم و باید با هم افزایی و اقدامات به موقع مانع از تعرض به این اراضی شویم.

ستوده تاکید کرد: در تمام نقاط استان هر جا که عزم جدی برای مبارزه با زمین‌خواری بوده اقدامات خوبی انجام شده و نتایج مطلوبی نیز گرفته ایم و موارد متعددی هم بوده که با وجود پیچیدگی و سختی کار با همکاری نهادهای امنیتی، انتظامی، اطلاعاتی و حوزه معاونت عمرانی استانداری به نتایج مطلوبی منجر شده است.

این مسئول با بیان اینکه در موضوع زمین خواری، نقش شهرداران و دهیاران می تواند حیاتی باشد، اظهار کرد: یکی از ملاک های ارزیابی سالانه و اختصاص اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها عملکرد ایشان در مبارزه با زمین خواری و همکاری با شورای حفظ حقوق بیت المال و کارگروه استانی مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ادامه داد: اگر در موضوع زمین خواری به موقع اقدام نکنیم شاهد تبعات بدی در این زمینه خواهیم بود که آیندگان قضاوت خوبی در مورد ما نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: با هر مدیری که در مبارزه با زمین خواری کوتاهی کند و واحد حقوقی ان دستگاه از عملکرد مناسبی برخوردار نباشد برخورد قانونی خواهیم کرد.

مهرداد ستوده اضافه کرد: تاکنون بیش از ۱۳۰ بنگاه املاک غیرمجاز در استان شناسایی شده و سازمان صمت موظف است ضمن برخورد با این بنگاه ها نسبت به پلمب آن ها اقدام نماید.

این مسئول خاطرنشان کرد: تمام بنگاه‌های املاکی که مبادرت به معامله اراضی دولتی می کنند توسط سازمان صمت و دادگستری استان بازخواست و در صورت اثبات جرم پلمب می شوند.

معاون استاندار بوشهر گفت: تمام دستگاه های اجرایی خدمت رسان هم از ارائه خدمت به ساخت و سازهای غیرمجاز منع شده و باید از این کار جلوگیری کنند.

ستوده تاکید کرد: مقرر شده تمام دستگاه های متولی، گزارشات خود را در جهت مبارزه با زمین خواری ماهیانه ارائه کنند تا در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال تصمیمات لازم برای برخورد با کسانی که چشم طمع به اراضی دولتی و مردمی دارند اخذ شود.

گفتنی است در این جلسه مدیران کل راه و شهرسازی، امور اراضی، آب منطقه‌ای، شهردار برازجان، بعضی از اعضای شورای تامین شهرستان، اداره اطلاعات استان و فرماندار دشتستان نظرات و برنامه های خود را ارائه دادند.

کارگروه استانی مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در فرمانداری دشتستان به ریاست معاون عمرانی استاندار بوشهر و با حضور فرماندار و اعضا شورای تامین شهرستان دشتستان و مدیران کل دستگاه های اجرایی مربوطه برگزار شد که پیش از برگزاری این نشست اعضا جلسه از چند نقطه از شهر برازجان که مورد تعرض زمین خواران قرار گرفته بود بازدید کردند./ایسنا

کپی