اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رییس هیات عامل ایدرو مطرح‌کرد:

برنامه‌ریزی برای افزایش تولید خودرو در نیمه دوم سال ۹۹

برنامه‌ریزی برای افزایش تولید خودرو در نیمه دوم سال ۹۹

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با اشاره به افزایش تولید خودرو در نیمه نخست امسال، ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی‌های انجام شده شاهد افزایش بیشتر تولید در ۶ ماه دوم سال باشیم.

 «محسن صالحی‌نیا» در مراسم اهدا و ارسال اقلام کمک آموزشی خودرویی به هنرستان‌های فنی‌وحرفه ای کشور، افزود: در دو هفته گذشته بحث‌هایی درخصوص سیاست‌های افزایش و چگونگی تولید خودرو مطرح شده است که در حال جمع‌بندی آنها هستیم.

وی تاکیدکرد: حفظ حقوق مصرف‌کنندگان و نیز زنجیره تولید خودرو مد نظر است و برای کاهش قیمت تمام شده خودرو باید هزینه‌ها را در زنجیره تولید کاهش دهیم.

صالحی‌نیا ادامه‌داد: باید با کمک مراجع مربوطه، بتوان روش‌هایی مناسب برای جلوگیری از زیان و اصلاح قیمت‌ها پیدا کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعامل ایدرو با شورای رقابت، خاطرنشان‌کرد: تجاری شدن خودروها و عرضه آنها، نکاتی است که باید مد نظر باشد.

 بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۴۹۶ هزار و ۸۷۶ دستگاه خودرو از سوی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو از ابتدای امسال تا پایان مهرماه است.

برپایه این گزارش، تاکنون حدود ۷۵ هزار نفر از دانش آموزان در صنعت خودرو آموزش دیده‌اند و یک‌هزار و ۲۷۳ هنرستان فعال در حوزه خودرویی وجود دارد./ایرنا 

کپی