اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

استاندار تهران خبرداد

بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران طی فردا

بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران طی فردا

استاندار تهران از بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای تهران طی فردا خبرداد.

انوشیروان محسنی بندپی عصر یکشنبه پس از پایان برگزاری سومین جلسه شورای اداری استان تهران به خبرنگاران گفت:‌ هر پیشنهادی نقطه قوت و ضعف دارد و باید این پیشنهادات بصورت جامع بررسی شود که فردا- دوشنبه در جلسه مهمی که با حضور ۷ استاندار و ۷ روسای دانشگاه های علوم پزشکی که با حضور وزیر کشور و وزیر بهداشت و درمان برگزار خواهد همه پیشنهادات ارائه شده بررسی خواهد شد.

وی افزود: دوکاری ۵۰ درصدی کارکنان دولت در شهر تهران و الزام استفاده ماسک از سوی شهروندان از اقدامات پیشگیرانه برای قطع ویروس کرونا است اما در این شرایط نیازمند اقدامات پیشگیرانه بیشتری هستیم.

استاندار تهران ادامه داد: با توجه به اینکه پیش‌بینی می کردیم که در فصل سرما شیوع این ویروس جهش پیدا می کند تصمیم گرفتیم دورکاری ۵۰ درصدی کارکنان دولت در شهر تهران را اجرایی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده فاصله گذاری اجتماعی از ۳۲ درصد به ۶۸ درصد افزایش یافته اما نیازمند محدودیت بیشتر هستیم که در جلسه فردا بررسی خواهد شد.

استاندار تهران یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته از ۸ صبح دیروز و امروز ۴۳۴ نفر در سراسر کشور و ۷۹ نفر در استان تهران بدلیل ویروس کرونا جان باختند و به همین منظور باید اقدامات پیشگیرانه ای در سراسر کشور و کلانشهر تهران صورت بگیرد.

به گفته وی، تمامی دستگاه های اجرایی تا آخر آبان ماه باید تمامی استعلامات و مکاتبات خود را بصورت الکترونیکی انجام دهند و در این مدت بسیاری از اقدامات دستگاه های اجرایی بصورت الکترونیکی شده و تردد مردم در ادارات کاهش یافته است.

سومین جلسه شورای اداری استان تهران امروز- یکشنبه در محل استانداری تهران و به ریاست انوشیروان محسنی بندپی برگزار شد./ایرنا

کپی