اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹

کره در صدر گرانی های مهرماه/پرتقال، رکورد دار ارزانی

کره در صدر گرانی های مهرماه/پرتقال، رکورد دار ارزانی

برپایه اعلام مرکز آمار، مهرماه امسال کره با ۴۰.۳ درصد افزایش قیمت نسبت به ماه قبل بالاترین رشد بها را به نام ‌خود ثبت کرد.

 مرکز آمار تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب را برای گروه‌های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور در مهرماه اعلام کرد.

بر این اساس، در گروه نان و غلات اقلام «برنج خارجی درجه یک» با ۱۲.۳ درصد، «شیرینی خشک» با هشت درصد و «برنج ایرانی درجه یک» با ۵.۵ درصد، بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آنها «کنسرو ماهی تن» با ۹.۷ درصد، «ماهی قزل‌آلا» با ۹.۵ درصد و «مرغ ماشینی» با ۶.۱ درصد، بیشترین افزایش قیمت را نسبت به شهریورماه به ثبت رساندند.

«کره پاستوریزه (کره حیوانی)» با ۴۰.۳ درصد، «تخم مرغ ماشینی» با ٢١.٢ درصد و «خامه پاستوریزه» با ١٣.٢ درصد، بیشترین رشد قیمت در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن را داشتند.

در گروه میوه و خشکبار نیز بیشترین افزایش قیمت مربوط به «لیموترش» با  ۹.۹ درصد و «پسته» با ٩.٨ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

پرتقال، رکورد دار کاهش قیمت

همچنین در ماه جاری متوسط قیمت «پرتقال» با ٣١.٨ درصد و «انار» با ١٨ درصد، بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل ثبت کردند.
بررسی جداول حاکی از کاهش قیمت هندوانه، پرتغال، سیب و انار در یک ماه گذشته نسبت به شهریورماه است.

بیشترین افزایش قیمت در گروه سبزیجات مربوط به «پیاز» با ۲۰.۶ درصد، «فلفل ‌دلمه‌ای» با ١٩.٩ درصد و «نخود» با ١٧.٩ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

مهرماه امسال «خیار» ۲.۴ درصد و «هویج فرنگی» ٢.١ درصد کاهش قیمت د ر هم‌سنجی با شهریورماه ثبت کردند.

در گروه قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها بیشترین افزایش قیمت مربوط به «نوشابه گازدار»با ۷.۳ درصد  و «چای خارجی بسته‌ای» با ٧.١ درصد نسبت به ماه قبل است.


تورم ۳۹.۸ درصدی تولید مرغ در تابستان ۹۹
 تورم در بخش‌های تولیدی محصولات مرغداری صنعتی در تابستان گذشته نسبت به فصل مشابه سال۱۳۹۸ به ۳۹.۸ درصد رسید.

 تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده (نرخ تورم) بخش مرغداری های صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در تابستان ١٣٩٩ به ۳۴.۷ درصد رسید که در مقایسه با فصل قبل (١.٢درصد )، ٣٣.٥ درصد افزایش دارد.

همچنین در میان اقلام مرغداری‌های صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط به " جوجه یک روزه " (٠,٩- درصد ) و بیش­ترین آن مربوط به م " مرغ گوشتی"  (۵۳.۱ درصد ) است.

نرخ تورم تولیدکننده بخش مرغداری‌های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در تابستان ١٣٩٩ به ۳۹.۸ درصد افزایش رسید که در مقایسه با فصل قبل (١٦.١ درصد )، ٢٣.٧ واحد درصد افزایش داشته است.

میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات مرغداری‌های صنعتی به ازای تولید قلم‌های خود در داخل کشور، در فصل تابستان ١٣٩٩ نسبت به فصل تابستان ١٣٩٨ به میزان ٣٩.٨ درصد افزایش دارد.

کمترین تورم نقطه به نقطه در بین قلم‌های مرغداری های صنعتی، مربوط به قلم " جوجه ی یک روزه " (٦.٧ درصد) و بیش­ترین آن مربوط به  " تخم مرغ خوراکی" (١٢١.٥ درصد) است.

براساس این گزارش نرخ تورم تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به تابستان ١٣٩٩ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۱۵.۲ درصد رسید که نسبت به فصل قبل(١٢.٩)، ٢.٣ واحد درصد افزایش نشان می­‌دهد.

علاوه براین در فصل مورد بررسی، در میان قلم‌های مرغداری های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم " جوجه ی یک روزه" (٠.٢- درصد ) و بیش­ترین آن مربوط به قلم "کود "  (٥٥.٢ درصد) بود.

شاخص استانی

بررسی نرخ تورم  تولیدکننده محصولات مرغداری ‌های صنعتی کشور در تابستان ١٣٩٩ نشان می­‌دهد که شاخص اکثر استان‌های کشور نسبت به فصل قبل با افزایش روبه رو بوده است. بیشترین میزان افزایش مربوط به استان بوشهر با ۷۶.۳۲درصد و بیشترین میزان کاهش مربوط به استان گیلان با ١.٩٩ درصد کاهش است.

مقایسه شاخص کل استان‌ها در فصل جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل نشان می‌دهد که  اکثر استان ها با افزایش روبه رو بوده اند بطوریکه بیشترین میزان افزایش مربوط به استان چهار محال و بختیاری با ۱۸۴.۹۴درصد و بیشترین میزان کاهش آن مربوط به استان گیلان با ٨.٥٩ درصد کاهش است.

 مرکز آمار کشور پیش از این اعلام کرد: نرخ تولید تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی در چهار فصل منتهی به زمستان ۹۸ به میزان ۲۲.۸ درصد کاهش یافت.

براساس این گزارش نرخ تورم تولیدکننده بخش مرغداری‌های صنعتی در زمستان ۹۸ نسبت به پاییز به منفی ۷.۲ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١٠.٤ افزایش)، ١٧.٦ درصد کاهش داشت. کمترین تورم فصلی مربوط  به «جوجه ی یک روزه» با منفی ۲۶.۳ درصد و بیش­ترین آن مربوط به «تخم مرغ نطفه دار» ۲۰ درصد ثبت شده بود.

نرخ تورم تولید مرغداری‌ها در زمستان ۹۸ نسبت به زمستان قبل از آن (زمستان ۹۷) هفت درصد کاهش یافت.

میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات مرغداری های صنعتی به ازای تولید قلم های خود در داخل کشور، در زمستان ١٣٩٨ نسبت به فصل زمستان ١٣٩٧، هفت درصد کاهش دارد. در بین قلم‌های مرغداری های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به «جوجه ی یک روزه» با منفی ۲۳.۸ درصد و بیش­ترین آن مربوط به «کود» ۷۱ درصد است.

/ایرنا

 

کپی