اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

روحانی در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا:

محدودیت‌های جدید در ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان اعمال می‌شود

محدودیت‌های  جدید در ۲۵ استان  و ۴۶ شهرستان اعمال می‌شود

رئیس‌جمهوری اعلام کرد: محدودیت‌های جدید در ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان اعمال می‌شود. به‌گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ما در بحث کرونا مسائل مفصلی را در جلسه امروز بررسی کردیم، اظهار کرد: ما برای اینکه بتوانیم در برابر این ویروس موفق شویم باید به وظایف خود عمل کنیم. بهداشت و درمان و دولت و مردم هرکدام وظایف خود را دارند که باید انجام دهند؛ از تأمین وسایل و خرید آن تا سایر اقدامات و نیز وظایف کادر پزشکی کشور.

 
وی افزود: اگر مردم در این زمینه با تمام توان به صحنه نیایند و وظایف خود را انجام ندهند قطعاً ما در برابر این ویروس موفق نمی‌شویم. روحانی تأکید کرد: برای بهداشت و درمان و اداره کشور و تأمین منابع مالی باید اقدامات لازم را انجام دهیم و یکی از مواردی که جزو نواقص کار ما بود اینکه در اینجا مصوباتی تصویب می‌شد اما در بخش اجرا مورد عمل قرار نمی‌گرفت که به‌ همین دلیل با دستور رهبری قرارگاهی برای اجرای این مصوبات و برخورد با متخلفان شکل گرفت.
رئیس‌جمهوری ادامه داد: گروه‌های آسیب‌پذیر و سالمندان و کسانی  را که بیماری زمینه‌ای دارند هم در جلسه امروز مورد بررسی قرار دادیم و دیدیم کشورهایی که نسبت به این دسته  افراد کار نظارت و مراقبت خوبی را انجام دادند، فوتی‌های خود را کنترل کردند. ما هم در زمینه این دسته  افراد و مراقبت از آنان کارنامه خوبی داشته‌ایم.
روحانی تصریح کرد: بنابراین اعمال حاکمیت باید در کنار انضباط اجتماعی و مردمی مورد توجه قرار گیرد؛ در واقع نمی‌توان فقط به انضباط اجتماعی تکیه کرد، اگر قرار است کسی مراسم عقد و عروسی بگیرد به او پروتکل ارائه دهیم تا بداند چگونه عمل کند.
رئیس‌جمهوری افزود: در جلسات گذشته هم تأکید کردیم  کسی که قرنطینه می‌شود، محله هم باید به او کمک  و نیازمندی‌های وی را تأمین کند. فرض کنید یک پیرمرد و پیرزن را قرنطینه کنیم، محله باید نیازهای آنان را تأمین کند و در اینجا بسیج می‌تواند وارد عمل شود.  روحانی ادامه داد: همچنین کسانی که شاغل هستند و به مدت ۱۵ روز قرنطینه می‌شوند نیز باید حمایت بیمه را در نظر بگیریم. رئیس‌جمهوری اعلام کرد: محدودیت‌های جدیدی برای ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان اعمال می‌شود که از روز چهارشنبه تا جمعه بعد (۱۰ روز) این محدودیت‌ها برای مراکز استان اعمال می‌شود.
وی اظهار کرد: آن ۴۳ شهرستان قبلی را هم که برایشان محدودیت در نظر گرفته بودیم  مجدداً تمدید کردیم. برای این ۲۵ مرکز استان هم همان‌طور که گفتیم از روز چهارشنبه کار محدودسازی را آغاز می‌کنیم.
روحانی یادآور شد: فعالیت‌های ردیف ۳ و ۴ که بیشتر جنبه آموزشی دارند و با تجمع افراد همراه می‌شوند نیز در این ۱۰ روز تعطیل می‌شود که همه این موارد و سایر مصوبات را سخنگوی ستاد به اطلاع خواهد رساند.
 
کپی