اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

حمل و نقل، متهم اصلی آلودگی هوای تهران

حمل و نقل، متهم اصلی آلودگی هوای تهران

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اعلام اینکه هر سال در فصول سرد، میزان آلودگی هوای پایتخت افزایش می‌یابد، گفت: در دسته‌بندی کلی، متهم اصلی آلودگی هوای تهران، حمل و نقل است.

مهندس حسین شهیدزاده با اعلام اینکه هر سال در فصول سرد، میزان آلودگی هوای پایتخت افزایش می‌یابد، گفت: در دسته‌بندی کلی، متهم اصلی آلودگی هوای تهران، حمل و نقل است.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شهیدزاده با تأکید بر اینکه 61 درصد ذرات معلق موجود در هوای پایتخت از ناحیه حمل و نقل تولید می‌شود، افزود: پس در ابتدا باید به سراغ منابع متحرک برویم که بیشترین نقش را در تولید آلودگی هوای تهران دارند.

وی با اشاره به اینکه تمرکز بر روی منابع متحرک به معنای این نیست که منابع ثابت آلاینده هوای تهران را فراموش کنیم، اظهار کرد: البته منابع خارج از شهر همچون صنایع، نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌های اطراف پایتخت نیز سهم قابل توجهی در تولید آلودگی هوای تهران دارند.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه بزرگترین عامل آلودگی هوای پایتخت، حمل و نقل است که شقوق مختلفی دارد، خاطرنشان کرد: به این منظور ، باید در گام نخست به سراغ «موتورسیکلت‌ها»، «خودروهای دیزلی» و «خودروهای بنزینی فرسوده» که سه عامل اصلی تولید آلایندگی تهران هستند، برویم.

 

کپی