اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

محدودیت کرونایی پنج شهر اصفهان یک هفته دیگر تمدید شد

محدودیت کرونایی پنج شهر اصفهان یک هفته دیگر تمدید شد

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان از تمدید محدودیت‌های کرونایی برای پنج شهرستان گلپایگان، خوانسار، شاهین‌شهر و میمه، نجف‌آباد و سمیرم تا یک هفته دیگر خبر داد.

حجت‌الله غلامی روز شنبه  افزود: بر این اساس فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در این شهرستان‌ها تا ۲۰ آبان همچنان متوقف و تعطیل است.

وی ادامه داد: براساس بررسی‌های صورت گرفته تمامی محدودیت‌ها در شهرستان‌های یاد شده بصورت کامل به اجرا درآمده و مورد نظارت جدی فرمانداری‌ها قرار دارد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان افزود: امروز در جلسه ستاد ملی کرونا که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد مقرر شد که فعالیت‌های گروه‌های ۳ و ۴ در ۲۵ مرکز استان از جمله اصفهان متوقف و تعطیل شود.

وی با اشاره به پیشنهاد این ستاد برای اعمال محدودیت در تعدادی دیگر از شهرستانهای استان گفت: امروز عصر اسامی ۴۶ شهرستان در کشور برای تعطیلی مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ اعلام می شود که در این فهرست تعدادی از شهرستانهای استان قرار دارند.

غلامی یادآور شد: محدودیت‌های کرونایی جدید از ۱۴ تا ۲۳ آبان برای مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در سطح شهرستان‌ها اعمال می شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت مشاغل گروه یک که مرتبط با عرضه مایحتاج عمومی و خدمات بهداشت و درمان است برقرار می‌باشد گفت: از شهروندان درخواست می‌شود تا حجم ترددها را کاهش دهند تا تماسها و تراکم جمعیت به حداقل ممکن برسد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: تاثیرات این محدودیت‌ها در ۲ هفته آینده قابل مشاهده و اعلام است.

در استان اصفهان امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۶۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند و ۳۴ هزار و ۴۷۸ نفر براثر این بیماری جان باختند./ ایرنا

کپی