اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

آمادگی ایران برای کمک به زلزله‌زدگان در ترکیه‌

آمادگی ایران برای کمک به زلزله‌زدگان در ترکیه‌

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تاکنون اعلام درخواستی از طرف کشور ترکیه برای نیاز به کمک های بین المللی و پذیرش آنها مطرح نشده است و به محض دریافت این درخواست، کمک ها به کشور ترکیه ارسال خواهد شد.

اسماعیل نجار  با اشاره به زلزله رخ داده در ازمیر ترکیه گفت: کشور ترکیه همواره در بحران ها و حوادث مختلف از جمله زلزله کرمانشاه، سیل و ... در کنار مردم ایران بوده و در ارسال کمک‌های بشردوستانه در صف اول و همراه با مدیریت بحران بوده است. در زلزله پیش آمده نیز که متاسفانه منجر به مرگ تعدادی از شهروندان ترکیه ای شده است، جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می‌داند که در کنار مردم کشور ترکیه باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز در تماسی با آقای همت گل اوغلو، رییس سازمان مدیریت بلایا و شرایط اضطراری ترکیه،  با تسلیت درپی جانباختن تعدادی از مردم ترکیه در این زلزله تاکید کردم که ما آمادگی هرگونه کمک در این زلزله را داریم و بر این اساس می‌توانیم نیروهای تخصصی اعم از امدادگر و کادر درمانی و نیز تجهیزات و اقلام امدادی را به این کشور ارسال کنیم.

به گفته نجار، تاکنون اعلام درخواستی از طرف کشور ترکیه برای نیاز به کمک های بین المللی و پذیرش آنها مطرح نشده است و به محض دریافت این درخواست، کمک ها به کشور ترکیه ارسال خواهد شد. 

/ایسنا

کپی