اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

رمزگشایی از 15 فقره سرقت درتهران

رمزگشایی از 15 فقره سرقت درتهران

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقی که با سرقت 3 دستگاه خودرو ، 12 فقره کیف قاپی مرتکب شده بود، خبر داد .

به گزارش ایران انلاین ،سرهنگ کارآگاه "بهزاد اختیاری"  گفت: سال گذشته پرونده ای با موضوع کیف قاپی به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد و شاکی اظهار داشت: راننده یک دستگاه خودرو وانت مزدا پس از توقف ناگهانی از خودرو پیاده و بلافاصله با قاپیدن کیفم که حاوی گوشی موبایل و مدارک بود، از محل گریخت.
این مقام انتظامی گفت: حین پی جویی پرونده، سرقت های مشابه دیگری به همین شیوه به این پایگاه ارجاع که مال باختگان اظهار می داشتند، راننده خودروها وانت مزدا، پژو 206 و پراید کیفشان را سرقت کرده است.
وی با بیان اینکه در بازنگری به پرونده و پالایش اطلاعات به دست آمده، مشخص شد که مشخصات ظاهری راننده خودروها یکسان است، تصریح کرد: سریالی بودن سرقت ها قوت گرفت و مشخص شد که متهم با سرقت خودرو و پرسه زنی در معابر مرتکب سرقت می شود.
سرهنگ اختیاری گفت: کارآگاهان در تحقیقات میدانی موفق به شناسایی متهم به نام کمال شدند و در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه کمال در حوالی جنت آباد شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم در دوازدهم مهر ماه در عملیاتی پلیسی، دستگیر شد.

رئیس پایگاه دوم پلیس تصریح کرد: کمال پس از دستگیری به جرم خود معترف و اظهار داشت، ابتدا خودروهای فاقد سیستم ایمنی را سرقت می کردم و سپس با پرسه زدن در خیابان اشخاصی که در حال گذر از عرض خیابان بودند را تحت نظر قرار می دادم و در فرصتی مناسب کیف آنها را سرقت می کردم که مجموعا 3 فقره سرقت خودرو و 12 فقره کیف قاپی انجام دادم.
این مقام انتظامی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهم به بزه انتسابی کارآگاهان با شناسایی محل های سرقت موفق به شناسایی مال باختگان شدند و با دستور قضائی کمال برای اقدامات تکمیلی و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار قرار این پایگاه قرار گرفت.

کپی