اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

کشف 10 فقره کلاهبرداری

کشف 10 فقره کلاهبرداری

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری کلاهبرداری با جعل رسیدهای بانکی از فروشندگان فضای مجازی کلاهبرداری می کرد ، خبرداد و گفت: متهم به 10 فقره کلاهبرداری اعتراف کرد.

به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ کارآگاه "سید علی شریفی" در تشریح این خبر گفت: 25 خردادماه  امسال، پرونده ای با موضوع کلاهبرداری در کلانتری 101 تجریش تشکیل و با دستور قضائی برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.
وی بیان داشت: شاکی در خصوص جزئیات کلاهبرداری به کارآگاهان گفت، ساعت مچی آی واچ ام را که قصد فروش آن راداشتم به مبلغ 3 میلیون تومان در فضای مجازی آگهی کردم. شخصی که خود را خریدار معرفی می کرد، هفدهم خرداد ماه با من تماس و در میدان تجریش قرار ملاقات گذاشتیم و قرار شد که مبلغ 3 میلیون تومان را به حسابم واریز و ساعت مچی را دریافت کند. خریدار در روز قرار با یک دستگاه خودرو پژو 206 سفید رنگ به محل قرار مراجعه و مبلغ را به حسابی که اعلام کرده بودم، واریز و ساعت را تحویل گرفت. همچنین فیش واریزی را که به صورت پیامک از حساب وی کسر و به حساب من واریز شده بود به من نشان داد. پس از گذشت مدتی پیامک واریز را دریافت نکردم و با مراجعه به بانک متوجه شدم مورد کلاهبرداری قرار گرفته ام .رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه کارآگاهان در حین تحقیقات پلیسی دریافتند که متهم به همین شیوه کلاهبرداری دیگری نیز مرتکب شده است، ابراز داشت: با تجمیع پرونده های مشابه،  کارآگاهان موفق شدند متهم را به نام پوریا شناسایی و پس از شناسایی مخفیگاهش در منطقه نیاوران با هماهنگی قضائی وی را در دهم مهر ماه دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دادند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه پوریا پس از دستگیری در پایگاه یکم پلیس آگاهی به 10 فقره کلاهبرداری به همین شیوه اعتراف کرد، خاطر نشان کرد: متهم با صدور قرار مجرمیت برای شناسایی سایر مال باختگان و کشف دیگر زوایای پنهان پرونده در اختیار این پایگاه قرار دارد.

 

کپی