اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

فرماندار: حال گیلانغرب از نظر شیوع کرونا وخیم است

فرماندار: حال گیلانغرب از نظر شیوع کرونا وخیم است

فرماندار گیلانغرب گفت: حال این شهرستان باتوجه به روند صعودی مبتلایان به کرونا و افزایش فوتی‌های ناشی از این بیماری وخیم است و برای کنترل و مهار این بیماری نیازمند همکاری مردم برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی هستیم.

کوروش محمودیان روز شنبه  افزود: با وجود اعمال محدودیت ها و تعطیلی ادارات و اصناف متاسفانه همچنان وضعیت خوبی در زمینه ابتلا به کرونا نداریم و  درصورتی که همچنان شاهد سیر صعودی مبتلایان باشیم امکانات موجود پاسخگوی نیاز بیماران نیست.

فرماندار گیلانغرب گفت: از مردم گیلانغرب درخواست می کنیم باتوجه به وضعیت موجود برای زندگی خود و دیگران ارزش قایل شوند و آیین های خاکسپاری با تعداد محدود برگزار شود چون بیشترین دلیل ابتلا به بیماری کرونا مربوط به مراسم خاکسپاری و ختم است.

محمودیان ادامه داد: با دستور دادستانی آرامستان ها و همچنین اصناف و سالن های ورزشی و مراکز آموزشی و اصناف و مشاغل پرخطر تعطیل شده و شهرستان عملا تعطیل است ولی در زمینه خاکسپاری متاسفانه مردم تا حدودی همکاری لازم را ندارند.

وی گفت: باتوجه به اینکه سی تی اسکن یکی از ابزار تشخیصی کروناست، بیمارستان الزهرا (س) این شهرستان به این دستگاه نیاز مبرم دارد و پیگیر این مورد هستیم.

او اضافه کرد: نظارت بر بازار و اصناف و روند اجرای مصوبه ها به طور مستمر انجام می شود و درصورت مشاهده هرگونه تخلفی با متخلفان برخورد می شود و در صورت ادامه سیر صعودی بیماری، اعمال محدودیت ها که از دوشنبه هفته قبل شروع و تا دوشنبه هفته جاری ادامه دارد، تمدید خواهد شد.

وی از مردم خواست رعایت پروتکل های بهداشتی، شستن دست ها و فاصله اجتماعی را برای مقابله با بیماری کرونا را جدی بگیرند./ ایرنا

کپی