اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

آپارتمان‌های متری ۱۶ تا ۱۸ میلیون تومان بیشتر فروش می روند

آپارتمان‌های متری ۱۶ تا ۱۸ میلیون تومان بیشتر فروش می روند

بررسی گزارش تحولات بازار مسکن حاکی از آن است بیشترین معاملات انجام شده مهر۹۹ مربوط به واحدهای با قیمت ۱۶ تا ۱۸ میلیون تومانی به ازای هر مترمربع بوده است.

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده تحولات بازار مسکن توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک مترمربع بنا در مهرماه امسال حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی 16 تا 18 میلیون تومان به ازای هر مترمربع با  8.2 درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در دامنه‌های قیمتی 14 تا 16 میلیون و 12 تا 14 میلیون تومان نیز به ترتیب با سهم‌های 7.9 و 7.6 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در ماه مورد اشاره توزیع حجم معاملات به‌گونه‌ای بوده که 58.3 درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران یعنی 26 میلیون و 720 هزار تومان معامله شده است.

 همچنین توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در مهرماه امسال نشان می‌دهد بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای 50 تا 60 مترمربع با سهم 14.7 درصد اختصاص داشته است.

واحدهای دارای زیربنای 60 تا 70 و 70 تا 80 مترمربع بع ترتیب با سهم‌های 14.3 و 11.4 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در مجموع طی مهرماه 99 واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از 80 مترمربع 54.5 درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

/تسنیم

کپی